full screen background image

ZATEPLENÍ RODINNÉHO DOMU! KTERÝ ZPŮSOB JE TEN NEJLEPŠÍ?

Zvykli jste si dopřát si ve svém bytě tepelného pohodlí. Co to je? Životní funkce a pochody u člověka jsou omezeny na velice úzký rozsah teplot. Je známo, že tepelný komfort každého člověka je dán teplotou vzduchu, ale svůj vliv mají také teplota stěn a okolních předmětů. Rozhodujícím faktorem zůstává teplota. A udržet teplotu v poměrně úzkém rozmezí 20° až 23 stupňů Celsia po celý rok není vždy jednoduché a již vůbec ne zadarmo.

 

Pamatujte, nejlevnější energie je ta ušetřená energie

Chceme-li šetřit finanční prostředky za topení, měli bychom zateplit dům. Tepelná izolace je opatření směřující k separaci různě teplých prostředí tak, že se co nejméně ovlivňují. Cílem je snížit náklady na energie, ať už na vytápění nebo na klimatizaci. Pochopitelně není úplně vhodné šetřit „za každou cenu“. Vložené investiční prostředky se musí vrátit na úspoře provozních nákladů v co možná nejkratší době, nejlépe během pěti let.

 

Hlavní rozdíly mezi jednotlivými  typy izolací – papírová a stříkaná PUR pena, foukaná minerální.

1)    Celulózové vlákno v podobě jemných vloček. Vločky jsou mechanicky křehké s vyšší prašností, proti působení vlhkosti odolávají pouze krátkodobě, proto je vhodnější do konstrukcí, kde se izolant nedostane do přímého kontaktu se vzdušnou vlhkostí. Materiál má rovněž sníženou požární odolnost. Aplikuje se pneumatickým foukáním, které se pomocí hadic dostane do těžko přístupných prostor od výšky 4 cm. Vhodný spíše pro novostavby nebo nenáročné zákazníky, kteří uvítají spíše nižší cenu.

2)    Izolant na bázi PUR pěny vzniká smícháním 2 tekutých složek, po jejichž reakci na vzduchu dochází k expanzi pěny a po zaschnutí vznikne pěnová izolační vrstva. Jedná se o materiál vznikající na stavbě typickou chemickou reakcí. Má velmi nízkou požární odolnost. Jeho kvalitní provedení vyžaduje na rozdíl od předchozích dvou materiálů přímý a otevřený přístup do tohoto izolovaného prostoru. Po aplikaci se musí tvarově upravit odříznutím nadbytečného množství. Vhodný je zejména pro novostavby. Jeho životnost v konstrukci není prozatím dlouhodobě ověřená (na trhu je teprve jen několik let.) Cenově je ze všech tří srovnávaných materiálů úplně nejdražší.

3)    Minerální vlákno v podobě minerálního granulátu. Na trhu nejznámější pod značkou MAGMARELAX. Charakteristické pro tento izolant jsou pružnost, vysoká požární odolnost, nenasákavost a mimořádně dlouhodobá životnost. Aplikuje se pneumatickým foukáním, které umožnuje pomocí hadic dostat do hůře přístupných prostor od výšky 4 cm. Vhodný pro rekonstrukce i novostavby. Nabízí 15letou záruku a cenově je v průměru mezi nejlevnější celulózovou izolací a pak nejdražší PUR pěnou. Realizace je hotová za pár hodin, bez hluku a nepořádku, za plného provozu domácnosti a návratnost nepřesáhne 5 let. A jaké máte možnosti provedení?

 

ZATEPLENÍ STROPU. SNADNO, RYCHLE A PŘEDEVŠÍM EFEKTIVNĚ!

Věděli jste, že zateplením stropu můžete ušetřit až 30% nákladů z využité energie. To je výzva a hlavně vás to nebude stát všechny úspory. Představujeme vám důmyslný systém MAGMARELAXChytrá technologie zateplení.

Minerální izolace zvaná MAGMARELAX® je vytvořena z kvalitních přírodních materiálů, které jsou zárukou kvalitního výsledku. Výborně tepelně izoluje, díky nerostnému původu odolává ohni, a to výrazně zlepší požární odolnost domu. Vzdoruje vlhkosti, hlodavcům a plísním. Má dlouhou životnost – záruka až 15 let. Celá realizace trvá jen 3-5 hodin, bez jakéhokoli hluku a nepořádku, za běžného chodu domácnosti.

Jestliže máte ve stropě jakoukoliv dutinu, můžete bez velkých stavebních úprav nafoukat izolaci přímo do ní. Stačí udělat jen pár otvorů do podlahy, které se po aplikaci zase uzavřou. Nafoukáním izolace se utěsní i ty nejmenší praskliny a otvory bez tepelných mostů, kterými ucházel teplý vzduch z vytápěných místnostní, který představuje až třetinu vašich nákladů. Dalším způsobem je nafoukání systému MAGMARELAX přímo na podlahu půdy. Tento způsob se volí jen tam, kde není dutý prostor k dispozici nebo je příliš nízký. Na volnou plochu podlahy půdy se postupně nafouká vrstva minerální vlny o síle 20 až 30 centimetrů. Tato vrstva již velice dobře tepelně izoluje a zároveň ji lze pořídit za rozumnou cenu. Poměr ceny a úspory nákladů na topení zde vychází úplně nejlépe. Nevýhodou však je, že půda není jinak využitelná.

 

Do třetice nabízíme tzv. Stropní systém MAGMARELAX.

Stropní systém MAGMARELAX® vytvoří  lehkou, přesnou, variabilní, vysoce únosnou, ekonomicky nenáročnou a přesto moderní, ekologickou a krásnou podlahu, kterou lze zaizolovat. Jedná se o konstrukci z OSB desek a dalších jednotlivých doplňků pro zajištění 100% funkčnosti izolace i podlahy. Konstrukce se předem připraví a následně se vzniklé dutiny zafoukají minerální izolací MAGMARELAX®. Dům tak nezatěžujete pokládáním zbytečně těžkých izolačních desek a betonovou podlahou.

 

Čím dříve začnete, tím dříve sami ušetříte

Není nač čekat, je třeba začít opravdu rychle jednat. Navštivte ještě teď webové stránky www.mojeizolace.cz a nezávazně se informujte. Určitě se to vyplatí. Nebo využijte bezplatnou telefonickou linku 800 100 533, kde vám se vším poradí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *