full screen background image

Zdravé spaní = zdravý život

Od čeho se odráží každý nový začínající den? Odráží se od toho, jak jsme se v noci vyspali. Pokud noc byla klidná, spánek kvalitní, nerušený a pohodlný, jsme ráno odpočatí, čerství a nabití energií. Jak toho dosáhnout? Pomůže nám k tomu zdravé spaní, které se může uskutečnit jen na dobré a kvalitní posteli.

 

Jak na kvalitní spánek

Prožít klidnou noc naplněnou slastným spánkem je možné jen na kvalitní a vyhovující posteli. Především matrace je velmi důležitá. Můžete si vybrat klasickou matraci nebo matraci zdravotní, která splňuje přísné podmínky a je certifikovaná. Takovou matraci si můžete zakoupit dokonce ve snížené sazbě DPH, protože je uznaná jako zdravotnický prostředek. Pro zdravý spánek si můžete vybrat například matraci pružinovou, z paměťové pěny, sendvičovou pěnovou nebo speciální antialergické matrace.

 

Klasika pro dva

Na dvoulůžkovou neboli manželskou postel si zákazníci nejčastěji pořizují matrace 160×200 . Je to širší matrace, která zajistí pohodlný odpočinek a klidný spánek. Vzhledem k tomu, že jde o standardní rozměry matrace, většina prodejen je má skladem a nemusíte tak dlouho čekat. Výběr těchto matrací je opravdu široký a jistě nebude problém najít tu jako přímo šitou na míru. Pro podporu zdravého spánku je dobré matraci vybírat pečlivě a ve specializovaných obchodech je možné si matraci vyzkoušet. Správná matrace je v souladu s fyziologií lidského těla a může fungovat i jako prevence proti stresu a únavě.

Všichni pohromadě

Jestliže máte rádi kolem sebe více prostoru, je dobrým řešením matrace 200×200. Oběma spoluležícím dopřeje komfort v podobě většího místa okolo sebe. Postel v tomto rozměru je vhodná i pro rodiny s malými dětmi, které rády spí v posteli spolu se svými rodiči. Do takto velké postele se vejde i celá rodina. I v tomto rozměru je samozřejmostí velký výběr matrací, které dokonale podpoří zdravý spánek a dopřejí klidné noci.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *