Zhubněte jednoduše a bez jojo efektu! Základem je pravidelný pohyb a vyvážený jídelníček

0

Plavková sezóna se nezadržitelně blíží a s ní startuje i mánie hubnutí. Pokud i vy máte pocit, že by bylo dobré shodit nějaké to kilo, je nejvyšší čas začít. Jak však hubnout zdravě?

 

Zdravé stravování

Základem všeho je dobře sestavený jídelníček. Zapomeňte na diety, při kterých člověk často hladoví, a raději si nechte jídelníček sestavit od výživového poradce nebo jiného odborníka. Správně by měl obsahovat všechny důležité vitamíny, minerály i živiny a to ve vhodném množství. Je jasné, že sladkosti, smažené a tučené budete muset vynechat, ovšem občas si malé množství ne úplně zdravého jídla můžete dopřát.

 

Pravidelný pohyb

Zdravé stravování samo o sobě nestačí. Je třeba ho doplnit pohybem. Je už potom jenom na vás jaký druh cvičení si vyberete. Pro ty, které nebaví klasické posilování či sporty, je ideální tanec. Zumba či aerobic krásně zabaví a zároveň vám pomohou dosáhnout kýžené postavy. Někomu zase vyhovuje běhání, jízda na kole či bruslení. Pokud nejste zrovna fanoušek outdoorových sportů, můžete využít služeb fitness klubu ZONE4YOU. Ať už se rozhodnete dát si do těla při kruhovém cvičení, pilates nebo H.E.A.T. , dbejte zejména na pravidelnost. Jednou do týdne to rozhodně nestačí. Spíše si naplánujte několik kratších cvičení, ale častěji.

 

Odměnou je odpočinek

Nezapomínejte, že i svaly potřebují odpočívat. Nepřeceňujte síly, nic nepřehánějte – vždy cvičte tak, abyste si nepřivodili žádný úraz. I namožený sval vás totiž může vyřadit ze cvičebního plánu na pár týdnů. Neopomínejte nejenom rozcvičku, ale také odpočinek po cvičení. Určitě také necvičte každý den. Alespoň jednou týdně by vaše tělo mělo být v klidu. Unaveným svalům dáte nejlepší relax ve wellness zóně. Odměňte se bazénem, vířivkou nebo saunou. Nejenom, že tak uděláte dobrý skutek pro vaše tělo, ale pobyt ve wellness zóně může být také skvělou motivací k lepším výkonům.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno