Zimní detox aneb čerstvé šťávy „v akci“

0

O Vánocích si všichni rádi dopřejeme něco dobrého. Voňavým pochoutkám ve formě vánočního cukroví, punčů, svařáků, smaženého kapra nebo řízku totiž prostě nejde odolat. Nezřízené pojídání se však podepíše nejen na naší postavě, ale i na trávení. Proto není na škodu zařadit takový malý detox.

 

Dávka vitamínů i energie

Jako skvělý detoxikační prostředek fungují ovocné a zeleninové šťávy. Obsahují totiž velké množství vitamínů, minerálů, enzymů a dalších látek, které vám rychle dodají potřebnou dávku energie a pomohou k rychlejší regeneraci. Ovšem pozor, nepleťte si je s populárními smoothies. Ty jsou sice rovněž pro naše tělo prospěšné, protože ale obsahují ještě vlákninu, nejsou tak rychle vstřebatelné a trávíme je déle.

 

Sláva sezónním potravinám

Dostatek vitamínů se obzvlášť hodí v současném zimním období, kdy na nás nemilosrdně útočí bacily. Chcete-li se tedy vyhnout nepříjemné chřipce, ucpanému nosu, bolesti v krku a únavě, posilněte imunitu právě čerstvými šťávami. Vsaďte hlavě na sezónní potraviny, které si v sobě zachovávají spoustu cenných látek, protože k nám nemusí cestovat přes půl zeměkoule. Jedna poctivá česká mrkev tak může obsahovat daleko více vitamínů, než pět pomerančů dovezených odněkud z Brazílie.  Pravda, výběr sezonních potravin je sice omezenější, ale za to ta chuť! Navíc vás jistě potěší i jejich nižší cena.

 

Experimentování povoleno

Mrkev, cibule, růžičková kapusta, červená řepa, pórek, z ovoce pak jablka nebo hrušky – to všechno jsou ingredience, ze kterých teď v zimě můžete „kouzlit“. Fantazii se meze nekladou, nebojte se proto experimentovat a objevovat nové chutě, které dokonalé uspokojí váš mlsný jazýček. Protože většina šťáv náš organismus ochlazuje, přidejte do nich zahřívací koření. Trefou do černého bude kurkuma, skořice nebo čerstvý zázvor. Přípravu zdravých nápojů hravě zvládnete za pomoci šikovného přístroje. My doporučujeme vysokootáčkový odšťavňovač OS-111 od společnosti Orava. Pochlubit se může výkonným motorem a důmyslným provedením, což je kombinace, která zaručí dokonalé oddělení šťávy od zbytku ovoce a zeleniny. Extra velký plnící otvor umožňuje odšťavňování celého ovoce, aniž byste ho předtím museli předkrájet. Elektronický ovladač rychlosti s LCD displejem nabízí pět nastavení rychlostí, automatická tepelná ochrana zase zajistí bezpečný provoz přístroje. Všechny části tohoto šikovného pomocníka jednoduše a rychle vyčistíte, odpadnou tak výmluvy na náročnou údržbu. Příprava zdravých šťáv je díky němu prostě hračka!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno