full screen background image

4 tipy, jak vybrat nábytek do jídelny

3278201_m

Nábytek do jídelny je součást vybavení, kterou není dobré zanedbat. Výběr by měl být podmíněn několika základními věcmi, které vám pomůžou s vylepšením vzhledu celé místnosti. Věřte, že pokud se budete cítit příjemně v jídelně, významně to ovlivní celý váš den. Dalším důležitým faktorem je i to, že v jídelně často probíhají slavnostní večeře nebo setkání s přáteli a rodinou nad dobrým jídlem.

 

1. Praktické využití

Od vybavení v jídelně očekáváme především dobré funkční vlastnosti. Maximální využití prostoru a zároveň ponechání dostatečného pohodlí by mělo být naprostou samozřejmostí. Někdy to však není tak jednoduché a nakombinovat rozmístění nábytku spolu s dostatečným prostorem okolo není jednoduché. Naštěstí existují i menší jídelní sety, které je možné libovolně uspořádat.

 

2. Kvalitní provedení

Při nákupu nového vybavení očekáváme, že dlouho vydrží. Totéž platí i u nábytku do jídelny. Ten by měl být z kvalitního materiálu a vyroben od osvědčené firmy. Myslete na to, že je lepší pořídit kvalitnější kousek, který toho více vydrží, než nejlevnější řešení, které stejně budete muset za chvíli měnit.

 

4310901_l3. Komfort během jídla

Správně vysoké jídelní židle nebo dostatečně velký stůl, na který se vejdou všechny talíře a mísy s jídlem. Jídelní sety nemohou být pouze krásné a kvalitní, ale musí být hlavně v takovém provedení, aby umožňovaly dostatečný komfort během jídla. Přemýšlejte nad tím, kolik lidí bude většinou u jídelního stolu a nezapomeňte ani na děti.

 

4. Ladící design

Nakonec zbývá zmínit, že důležité je i to, jak bude daná souprava vypadat. Pokud máte kuchyň laděnou do určité barvy a jídelna s ní těsně souvisí, bude dobré vytvořit jí v podobném duchu. V případě, že si troufáte na zajímavější a pestřejší řešení, vyzkoušejte kontrastní barvy nebo se inspirujte v katalogu o bydlení.

 

 

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *