Jak pomáhá pití vody našemu tělu?

0

První opravdu teplé dny máme za sebou a mnoho jich ještě před sebou. Ve velkých vedrech i ti největší odpůrci pitného režimu rádi sáhnou po sklenici studeného nápoje. Ideální, nejen v horkém počasí, je čistá voda. Proč?

Aby nám tělo fungovalo

Možná už i na sobě máte vypozorováno, že když málo pijete, tělo se samo připomene. Nejprve pocitem žízně a suchem v ústech, což je signál k okamžitému doplnění tekutin. Často se ale napijeme málo nebo nevhodně, a pak se objeví bolesti hlavy, únava a nedostatek energie. Je to proto, že naše tělo potřebuje ke správnému fungování vodu a když ji nemá, začnou se projevovat nejdříve jen nepříjemné příznaky dehydratace. Pokud bychom ani poté nedodali do svého organismu vodu, následovaly by už vážnější zdravotní potíže jako je malátnost, přehřátí, únava a při delším období bez vody pak riziko selhání ledvin, poruchy vědomí a šok. Bez vody vydrží lidský organismus jen pár dní, na rozdíl od jídla. Kvalitní voda, ideálně upravená filtry na vodu, je tak základ pro to, aby naše tělo fungovalo tak, jak má a měli jsme dostatek sil a energie na plnění všech povinností, sport i práci.

Bez pachuti

Často se však potýkáme s nedobrou chutí vody, která nám teče z kohoutku. Proto jsou stále oblíbenější vodní filtry, které umí chuť vody zlepšit. Zachovají minerály a látky prospěšné pro náš organismus, odstraní těžké kovy, hormony, pesticidy a další věci, které do zdravé vody nepatří. Voda, která je cítit i chutná po chlóru nás rozhodně neláká k tomu, abychom jí pili dostatečné množství potřebné pro naše tělo, místo ní tak spíše zvolíme sladkou limonádu nebo šťávu, abychom chlórovou pachuť přehlušili. Filtry na odstranění chlóru z pitné vody pomohou zbavit se pachuti a mít k dispozici dobrou a kvalitní vodu.

Voda nám do těla dodává i minerální látky, pomáhá trávení, termoregulaci a také vyplavování škodlivin z těla. Pokud jí máme nedostatek, tekutiny v těle se zhušťují, snižuje se nám tlak, zhoršuje prokrvení i přenos kyslíku a hůře vylučujeme škodlivé látky a také se méně potíme. Tento stav už s sebou nese rizika zhoršení zdravotního stavu a kolapsu, proto je pitný režim tolik důležitý.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno