full screen background image

5 stylů bydlení, o kterých jste ještě neslyšeli

Jaký je váš styl bydlení? Můžete bydlet v minimalismu, v romantickém stylu nebo se nechat inspirovat například Skandinávií. Tyto styly jsou známé, slyšeli jste ale například o eklektickém stylu bydlení nebo víte, jaké je holandské bydlení? Inspirujte se zajímavými a trendy styly.

 

Glamour styl

Možná jste už slyšeli o pojmu glamour fotografie, kdy se jedná o fotografie s nádechem luxusu, tajemna a také jakési intimity. Existuje i glamour styl v bydlení. Vyznačuje se kombinací bílé a černé barvy, sem tam je možné zakomponovat i fialovou. Působí luxusním dojmem, a to jak doplňky, nábytkem, tak zrcadly a spoustou skla. Glamour styl je rafinovaným, výrazným a nepřehlédnutelným stylem. Působí přepychově, inspiruje se zámeckým vybavením a zároveň umí být velmi elegantní.

 

Puristický styl

Naopak puristický styl je čistý styl bydlení, který se zaměřuje na detail. Je vcelku jednoduchý, ovšem nikdy ne nudný. V tomto stylu je možné vybavit jak interiér, tak exteriér. Můžete se inspirovat a zařídit si puristicky celé své bydlení, včetně architektury zahrady až po vzhled a design garážových vrat. V puristickém stylu jsou potlačeny výrazné barvy, vyhýbá se kontrastu a vybavení i nábytku je minimum. Nejdůležitějším znakem puristického stylu je sladěnost, doplňky, dekorace i nábytek pocházející ze stejné kolekce, kvalitní zpracování a použití přírodních materiálů.

 

Eklektický styl

Málo známým, ale přesto zajímavým stylem je eklektický. Jedná se kombinace věcí, které se k sobě na první pohled nehodí, přesto je však nalezena určitá podobnost a schopnost tyto věci spárovat a vybavit jimi jeden byt nebo dům. Patří sem doplňky a dekorace z bleších trhů, barevné sklo, staromódní tapety, kterým je vdechnut nový život a neotřelé kombinace. Nemusíte se bát ani moderních prvků, technických vymožeností, venkovského domu, moderních garážových vrat a zahrady, která vypadá jako z romantického filmu.

 

Holandský styl

Častá je inspirace světem, různými zeměmi a jejich tradicemi. Vyzkoušet tak můžete například holandský styl bydlení. Jedná se o masivní nábytek, který je zdobený, ovšem k němu jsou přidány moderní prvky, které mohou působit až rušivě. Častá je kombinace bílé barvy a například také kovu. Při zařizování exteriéru v holandském stylu se nebojte zařídit stejně jako dům i garáž, garážová vrata, ať už rolovací nebo dvoukřídlá garážová vrata a dejte hned na první dojem ze vzhledu vašeho domu a okolí, kdy nalákáte na zajímavý interiér.

 

Zen styl

Mnohým vyhovuje učení buddhismu. Zen styl je inspirován právě tímto náboženstvím. Ze zařízení bytu nebo domu byste měli dokázat čerpat klid, ticho a jakousi neutralitu a čistotu. Zen styl bydlení je jednoduchý, komfortní a nábytek i doplňky mají jednoduché linie. Při zařizování se nebojte polštářů, použít dřeva, kamene a bambusu.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *