6 překvapivě jednoduchých tipů pro voňavější domácnost

0

Určitě jste si všimla, že se každá domácnost vyznačuje specifickými pachy. Záměrně nepíšeme vůní, protože ta označuje pachy příjemné, což pro některá obydlí rozhodně neplatí. Ale jak docílit toho, aby váš domov krásně voněl a návštěvníci si z něj vždy odnesli netušený aromatický zážitek? Vyzkoušejte některé z následujících tipů. Dobrá zpráva je, že si vystačíte se základními prostředky.

 

1. Provoněná podlaha

Když do teplé vody kromě prostředku na PVC podlahu přidáte i trochu aviváže, určitě tím nic nepokazíte. Naopak tím zajistíte, aby podlaha voněla intenzivněji a mnohem déle než jindy.

 

2. Aromatické osvětlení

Věděli jste, že když svůj oblíbený parfém či toaletní vodu nastříkáte na žárovku, bude po rozehřátí vonět? Aromatizaci provádějte za studena, jinak by žárovka praskla.

 

3. Spodní prádlo perte ručně

Ruční praní je pro spodní prádlo mnohem šetrnější – a když při něm použijete šampon, hezky jej provoní. Velkou výhodou ručního praní je zachování původní barevnosti, což oceníte především u dražších kousků. Bez ohledu na to, zda nosíte dámské prádlo Calvin Klein, nebo tanga Tommy Hilfiger, vám vydrží mnohem déle v původním stavu.

 

4. Alternativní vonná svíce

Když zrovna nemáte po ruce vonné svíce nebo vůni do zásuvky a potřebujete co nejrychleji provonět byt, převařte vodu, přelijte ji do hrníčku a dolijte trochou aviváže. Překvapí vás, jak rychle pára vytvoří příjemné aroma v celé domácnosti. Vodu můžete průběžně dohřívat.

 

5. Pryč se zápachem z lednice

Zdrojem mnoha nepříjemných pachů může být i zanedbaná chladnička. Nepodceňujte proto význam pravidelného čištění a vezměte si na pomoc trochu citronové šťávy nebo octa. Obojí funguje víc než dobře.

 

6. Proměna špinavé mikrovlnky

Mikrovlnná trouba patří ke spotřebičům, na jejichž údržbu se často zapomíná. Přitom je na očích, a navíc bývá cítit spáleninou. Vyčistit ji přitom není vůbec těžké – rozkrájejte a kousky pomeranč a citron, vložte do misky a nechte troubu zapnutou na nejvyšší výkon po dobu zhruba pěti minut. Pára uvolní nánosy špíny, pomeranč zachytí mastnotu a citron mikrovlnku provoní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno