7 chyb, které se objevují v našich vztazích

0

Abychom mohli prožívat šťastný vztah, je důležité naučit se žít šťastně i bez něj. V tomto článku se dozvíte sedm častých chyb, které naše vztahy mohou provázet.

1. Neochota vytvářet hluboké vztahy

Velká spousta lidí je v dnešní době nastavena na životní program single. Je běžné skákat z jednoho vztahu do druhého. A rozchod často nastává v momentě, kdy protějšek udělá „první chybu“.

Důvodem takového jednání je mnohdy velmi slabě rozvinutý koncept sebe sama. Takoví lidé mívají potíže převzít odpovědnost za svou životní realitu.

TIP: Zajímá vás, jak na osobní rozvoj? Vyberte si z kurzů koučinku s otevřeným přístupem.

2. Tajení opravdového záměru

Další chybou, se kterou se lze u vztahů setkat, je tajení opravdového záměru na začátku vztahu. Člověk tak může získat dojem, že touží po něčem úplně jiném, než chce ten druhý. A postupem času to může přerůst ve frustraci.

3. Nezpracování emocí

Pokud naše emoce nezpracujeme, mohou se stát příčinou nejrůznějších psychosomatických onemocnění. I z toho důvodu je velmi důležité emoce správně pojmenovat a nepřehlížet je.

4. Nedostatek komunikace

Komunikace patří mezi základní stavební kameny každého vztahu. Partneři by spolu měli mluvit o tom, co chtějí a jaké pocity prožívají. Mnoho problémů ve vztahu pramení z toho, že spolu lidé nedokáží komunikovat.

5. Velké množství komunikace

Na druhou stranu ani nadmíra komunikace nevěstí nic dobrého. Jednat se typicky může u situace, kdy jeden z partnerů chce vše rozebírat do těch nejmenších detailů. Ve skutečnosti si ale nepotřebujeme neustále povídat.

6. Nadměrné používání telefonu

Pokud jeden z partnerů trpí „závislostí“ na telefonu, nejedná se o nic pozitivního. K telefonu poté směřuje největší množství pozornosti a zároveň se jedná o první věc, po které takový člověk sáhne hned po probuzení. Na prvním místě by však měla být spíše ona milovaná osoba.

7. Málo času

Do vztahů je třeba investovat určité množství času. V opačném případě se z nich bude vytrácet hloubka, intimita i prožitek. Nezapomínejte na to a společně se svým partnerem či partnerkou travte dostatek času.

Více článků z oblasti osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno