Tohle jsou hlavní důvody, proč se rozhodnout pro rolety Den a noc

0

Přemýšlíte nad volbou nového stínění a nevíte, co si máte z pestré nabídky vybrat za možnost? Možná vám s tím pomůže i následující článek, kde najdete hned několik dobrých důvodů, proč by nejlepší variantou mohly být právě moderní rolety Den a noc. Kromě samotných výhod nabídnou i celou řadu možností, ze kterých máte na výběr.

Co jsou to rolety Den a noc

Jak si vlastně představit rolety Den a noc? Jde o látkové rolety, které se skládají z pruhu látky s plnou a přerušovanou průhlednou částí. Díky tomu je možné regulovat množství pronikajícího světla přes den, nebo rolety využít prostě pro víceméně úplné zastínění, což je vhodné právě na noc. Zatemňující rolety Den a noc jsou příjemným doplňkem do interiéru s jednoduchou a nenáročnou údržbou. Díky textilnímu materiálu zpravidla při šetrném využívání bez problémů vydrží po mnoho let. Po čase si však možná budete chtít pořídit jiný barevný odstín, protože nabídka je tak široká, že přímo volá po dokonalém sladění s ostatními prvky v interiéru.

Ideální do každého okna

Kromě bohaté nabídky rolet Den a noc ve standardních rozměrech si můžete objednat také výrobu rolet na míru podle předem zadaných rozměrů. To je skvělé hlavně ve chvílích, kdy jsou okna opravdu atypická a rozměry z nabídky by nemohly přesně odpovídat. Vhodnost do všech oken i pro kombinaci snad s každým interiérovým stylem potvrzuje i opravdu bohatý výběr nejrůznějších barevných variant a designů. Pro lepší představu se podívejte na nabídku, ať si ověříte, jestli mezi roletami Den a noc najdete takovou variantu, která bude ladit s vaším vybavením. Moderní jsou nejrůznější pastelové odstíny, šedá barva a nestárnoucí klasikou jsou dřevěné dekory, jejichž imitaci nabídnou právě i látkové rolety Den a noc.

Snadná instalace naprosto kdekoliv

U moderních rolet Den a noc máte na výběr hned z několika možností instalace. Díky tomu jde o variantu vhodnou snad naprosto kamkoliv. Velmi oblíbená je metoda připevnění bez nutnosti vrtání. Díky tomu si můžete rolety Den a noc umístit třeba i do pronajatého bytu a nemusíte se bát žádných složitých stavebních úprav a zásahů. Zároveň je zde i možnost s vrtáním pro případ, že chcete rolety přidělat na okno, které se neotevírá, nebo tam, kde chcete mít maximální jistotu, že jsou pevně na svém místě. Všechny díly jsou však přehledně udělané a celá konstrukce je řešená tak, aby jich bylo co nejmenší množství pro maximálně jednoduchou instalaci.

Montáž bez vrtání

Pravděpodobně nejoblíbenějším a zároveň nejjednodušším způsobem instalace je montáž rolet bez vrtání. K této metodě nepotřebujete nic speciálního. Jde o montáž vhodnou pro rolety s otevřenou kazetou. Potřebovat budete montážní sadu, trochu šikovnosti a okna, která se dají otevřít, aby bylo možné zachytit držáky na místo o okenní rám. Následně nainstalujete řetízky pro pohodlné vedení rolety. Nemusíte tak používat vrtačku ani jinak zasahovat do zdi či přímo do rámu okna. Rolety Den a noc bez vrtání jsou ideální pro nájemní bydlení a pro všechny, kteří se nechtějí pouštět do složitějších zásahů.

Vrtání rolet do zdi nebo okenního rámu

Pokud máte okna, která se nedají otevřít, nebo si prostě chcete rolety ještě lépe připevnit, zvolte montáž vrtáním. Tento způsob je nutný také v případě POLO nebo MAXI kazety. Zároveň se však dá využít i pro otevřené kazety. Pro navrtání slouží jiný držák. Celý postup je v obou případech velmi dobře a detailně popsán. Sami se tak můžete rozhodnout, jestli se pustíte do montáže vrtáním na okno nebo do zdi kousek nad oknem. Pro tento způsob montáže budete potřebovat o trochu více zkušeností, přesné měření a především vrtačku, se kterou si vytvoříte příslušné otvory.

Prostudujte si návod, jak rolety změřit

Aby byl výběr rolet opravdu úspěšný, je potřeba zvolit správné rozměry. Ty musí co nejlépe odpovídat danému oknu, aby mohly rolety plnit svou funkci a zároveň skvěle vypadat. V přehledném návodu zpracovaném rovnou na stránkách se dozvíte, co všechno do měření zahrnout, ale i to, jak si případně rolety upravit, aby opravdu seděly na své místo. Všechno tohle obsahují návody, jak změřit rolety Den a noc.

Způsob měření se liší podle toho, jaký druh uchycení u rolet využijete. Proto si tuto skutečnost promyslete s dostatečným předstihem. Ke každému druhu je vždy zpracován přehledný návod, ve kterém najdete všechny důležité informace. V reakci na vaší objednávku se navíc specialisté ještě jednou zeptají, jestli všechno sedí, a společně zkontrolujete nejenom volbu rozměrů, ale i barvy nebo typu rolet. Máte tak maximální jistotu, že vám přijde přesně to, co zrovna hledáte.

Instalaci zvládne naprosto každý

V rámci opravdu jednoduchého instalování rolet Den a noc jsou velkou výhodou přehledně zpracované konkrétní návody a všechny druhy montáže. Jasně tak budete vědět, jaké součástky použít a na co nezapomenout. Nejjednodušší způsob bez vrtání zvládne naprosto každý a jde o proces hotový opravdu za pár minut. V porovnání s jinou stínicí technikou tak jde rozhodně o pohodlný způsob, jak zvolené řešení namontovat víceméně na každé okno.

Zákaznická podpora, se kterou je radost komunikovat

Jedním z důležitých aspektů výběru nových rolet je také úroveň zákaznické podpory u společnosti. V případě FEXI je totiž zákaznická podpora na velmi vysoké úrovni a kvalifikovaní pracovníci jsou vždy ochotní pomoci. Pro kontrolu vaši objednávku ještě vždy potvrdíte, zda máte všechno zadané přesně tak, jak potřebujete. To znamená ověření rozměrů i vybrané barvy a typu rolet, protože by byla velká škoda kvůli malé nepozornosti objednat nevhodné rolety.

Jak vybrat nejlepší rolety Den a noc? Základem je barva i druh materiálu

Jak si co nejlépe poradit s výběrem rolet Den a noc? Při prvním pohledu na opravdu širokou nabídku na specializovaném internetovém obchodě můžete být překvapeni, jak velké množství barevných variant existuje. Pro základní orientaci je nejdříve dobré vědět, že se rolety dělí na několik typů. Záleží na druhu použité textilie. Základní variantou jsou rolety SILVER, které nabídnou především nižší cenu, ale zároveň plně dostojí svému účelu. Velmi dobrý poměr ceny a výkonu nabídne kategorie rolet Den a noc GOLD. A pokud hledáte luxusnější variantu s látkou o hustší gramáži, zvolte rolety z kategorie DIAMOND. Všechny z uvedených kategorií navíc dále obsahují možnost výběru z otevřené kazety či POLO nebo MAXI varianty. Stejně tak je dostatečně pestré množství rozměrů, kdy je šířka v rozpětí od 30 do 240 cm a délky jsou 150, 220 nebo 240 cm.

Velkým úskalím je výběr ideální barvy. Například u obývacího pokoje mohou být obecně vhodnější spíše světlejší barvy, kdy i neprůhledné části propustí více světla v porovnání s roletami v tmavších odstínech. Ty tmavé jsou naopak vhodné například do ložnice, kde mohou lépe posloužit jako noční stínění pro klidnější a ničím nerušený spánek.

Z výběru podle designu se připravte na to, že ve výběru najdete nejenom běžné barvy, ale i takové rolety Den a noc, které svým vzhledem téměř věrně kopírují velké množství dřevěných dekorů. To může být ideální pro sladění s nábytkem v místnosti či s barvou okenního rámu. Záleží na tom, jaké máte představy o výsledku, ale obecně takové látkové rolety rozhodně vypadají o poznání lépe v porovnání s obyčejnými a studeně působícími běžnými žaluziemi.

Praktické elektrické rolety

Pokud se nechcete při každém stahování či vytahování rolet trápit ručním ovládáním, žádný problém. Vybrat si můžete také elektrickou variantu. Stačí si k danému typu rolet a kazetě zakoupit elektrický motor, ovladače a nabíjecí zařízení. Proces instalace není nijak více komplikovaný a snadno si tak zvládnete přidělat i opravdu moderní elektrické rolety Den a noc, u kterých oceníte možnost ovládání na dálku například při pohodlném odpočinku na pohovce.

A proč si vybrat rolety právě od FEXI?

Snad nikoho nepřekvapí, že rolety Den a noc nabízí více firem. Je to tak naprosto v pořádku a díky konkurenci je možné vybrat si tu nejlepší variantu, se kterou budete spokojeni po všech ohledech. Při výběru si pohlídejte dostatečně širokou nabídku s dobrým poměrem ceny a výkonu. U různých výrobců se mohou lišit také způsoby instalace rolet, kdy některé z nich mohou být až příliš složité a komplikované. U FEXI tomu tak není a celý proces přichycení rolet na své místo je opravdu velmi jednoduchý a s minimálním množstvím součástek nebo dalších pomůcek. Pro přidělání rolet si tak nemusíte zvát žádné profesionály, ale vystačíte si s trochou šikovnosti.

Kromě toho najdete u FEXI dopravu zdarma pro všechny objednávky od 990 Kč. A jestli si nebudete jistí, jaké rolety pro vás budou tou nejlepší volbou, můžete si nechat zaslat až 8 vzorků zdarma. Na vlastní oči se tak budete moci přesvědčit, jestli je výběr barvy a druhu materiálu opravdu nejlepší. Protože u rolet Den a noc nejde jenom o praktickou funkci, ale také o estetický efekt, který by měl být ideálně dokonalý. Ani čekání na vysněné rolety nebude příliš dlouhé, protože doručení je zpravidla do 10 dní, což je při takto bohatém sortimentu rozhodně výhodné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno