Aby se faktury za teplo nestaly strašákem

0

Při výběru nemovitosti hrají kromě polohy, velikosti a ceny velkou roli i energetické vlastnosti. Dříve se na tepelné možnosti domu nebral žádný větší zřetel, v dnešní době je ale vytápění považováno za drahou záležitost, a v případě, že je dům nebo byt v osobním vlastnictví, pak jde o položku úplně nejvýznamnější.

Úhrady za teplo již nemusí být ohromující, když se člověk pokusí obydlí řádně zaizolovat. Často užívanému zateplení fasád ale už zvoní hrana. Nejmodernější trendy a postupy velí využít základní fyzikální zákony s vědomím, že teplo stoupá vzhůru. Je prokázáno, že nejvíce tepla uniká střechou, respektive stropním systémem.

 

Pokrok nezastavíš

Izolace stropu je desetkrát levnější, než zateplení pláště domu, a přitom desetkrát účinnější. Přestože ještě nedávno toto zateplení představovalo technologický problém, od devadesátých let, kdy byla vynalezena revoluční minerální foukaná izolace, skončilo užívání nepraktických rohoží a desek.

Moderní technologie foukaných minerálních izolací Magmarelax se nedá se starými postupy ani srovnat. Rozdílné je složení, váha, ale i instalace. K nánosu izolační směsi ve složení taveného skla,  čediče a minerálních vláken postačí auto, čerpadlo, hadice a zkušené ruce technického pracovníka. Samotná směs má protipožární charakter a je naprosto ekologická.

 

Izolace, která vydrží všechno

Trvanlivost, neslehnutelnost a odolnost proti vodě. To jsou (kromě hlavní vlastnosti izolační) další tři benefity, za něž pěna značky Magmarelax ručí. Minerály mají unikátní charakter, které předčí nad ostatními běžnými surovinami. Jedinou nevýhodou jejich užití je relativní měkkost. Vrstva naneseného izolantu není sama o sobě pochůzná.

To ale není pro profesionální fachmany vůbec žádný problém. Řešením je instalace izolační podlahy, která je šitá na míru každé konkrétní nemovitosti. K bezplatné konzultaci a návrhu řešení přizvěte odborníky z IP Polná, kteří pro vás najdou ten nejlepší způsob praktikování.

V neposlední řadě stojí za zmíňku, že foukané izolace jsou určeny pro všechny typy střech, ať už jde o střechy pultové, šikmé, ploché nebo vazníkové.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno