Chodidla si po létě zaslouží péči

0

Celý rok nás nosí a každý den dostávají pořádně zabrat, přesto jim nevěnujeme moc péče. Přitom si ji naše nohy opravdu zaslouží.

 

Koupel je základ

K tomu, abychom mohli chodit, tančit, kopat do míče nebo skákat, potřebujeme zdravé nohy. Pokud nás bolí nebo máme jakýkoli problém, začne být každý krok nepohodlný. I proto bychom měli věnovat svým nohám a chodidlům pár minut času pro udržení jejich zdraví a dobré kondice. Nejlepší způsob je dodržovat zásady hygieny a péči začít už ve sprše. Obě chodidla omýt mýdlem a opláchnout teplou vodou a poté pečlivě osušit ručníkem. Tím zabráníte případnému množení plísní, pro které je právě teplo a vlhko ideálním prostředím. Noste čisté ponožky, které umožní vašim nohám dýchat a vyhýbejte se sdílení bot s dalšími lidmi.

 

Chodidla na prvním místě

Nejvíce namáhaná jsou naše chodidla, která jsou také náchylná na puchýře či otlaky. Velkým problémem je také ztvrdlá kůže, která se dále vysušuje. Právě v létě nosíme často obuv otevřenou i chodíme bosky a vystavujeme tak svá chodidla horkému počasí. Ztvrdlá kůže bez péče může popraskat, což může skončit infekcí kůže a bolestí při chůzi. Proto je potřeba ji pravidelně odstraňovat, abychom těmto problémům předešli. Na domácí použití je skvělý pomocník ruční pedikúra Orava, díky které odstraníme ztvrdlou a suchou kůži a ulevíme tak chodidlům. Brusný váleček to vše zvládne účinně a bezbolestně, ovládání je jednoduché a vše zvládnete stiskem tlačítka. Ergonomický tvar zaručí pohodlné používání a umožní ošetření nohou i na hůře dostupných místech a vaše chodidla budou po ošetření hebká a zdravá.

Hydratační krém je pak při péči o zdravé nohy pomyslnou třešničkou na dortu. Dostatečná hydratace předchází vzniku ztvrdlé kůže a zjemňuje pokožku chodidel. Za pravidelnou péči se vám vaše nohy odmění pohodlím při chůzi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno