Bez prostěradla se nevyspíte

0

Kvalitní spánek se neobejde bez prostěradla. Jednou jsem se pokoušela spát na dece a nešlo to. V noci jsem musela vstát a vyměnit ho za prostěradlo. Bez prostěradla se zkrátka dá spát maximálně ve stanu.
Tak jako lůžkoviny i prostěradla se dnes vyrábějí z rozličných materiálů. Jim samozřejmě dominuje bavlna následovaná dalšími materiály, jako jsou froté, bambus nebo hity současné doby v podobě prostěradel jersey a z mikroplyše. Vezměme to ale hezky popořadě.

 

Osvědčená bavlna

Bavlna snad nikdy nezestárne. Stejně jako rádi nosíme bavlněná trička, s oblibou usínáme v bavlněném povlečení doplněném o bavlněné prostěradlo. Nabídka trhu se samozřejmě neomezuje jen na bílá bavlněná prostěradla. Například na e-shopu rodinnebaleni.cz najdete bavlněná prostěradla různých barev a odstínů, jejichž intenzita neutrpí ani po několikerém praní!

 

Hřejivé froté

V koupelně se zřejmě sušíte froté ručníky. Tento materiál s velmi příjemným povrchem si však pro svou odolnost a snadnou údržbu nachází svou cestu i k lůžkovinám. A to jak pro svou vynikající prodyšnost i savost, ale také pro jejich bohatou barevnou škálu. Froté prostěradla tak můžete mít růžová, oranžová, ale i šedá, hnědá a černá. Velmi zajímavé jsou i na pohled „plastické“ dezény froté prostěradel. Mým favoritem jednoznačně je bílé žakárové prostěradlo s puntíky, jež má ve svém portfoliu již zmíněný e-shop rodinnebaleni.cz

 

Snadno udržovatelný mikroplyš

Vynikajícími termoregulačními vlastnostmi ovšem disponují i již v úvodu zmíněná mikroplyšová prostěradla. Zamilujete si je ale i pro jejich jemný povrch, jenž na dotek připomíná hedvábí. K tomu je mikroplyš snadný na údržbu a po vyprání vám rychle uschne.

 

Měkkoučký jersey

Už jste se doslechli o prostěradlech jersey? Tak zbystřete! Ta jsou totiž vyrobena z těch nejhebčích přízí ve vysoké hustotě, což má za následek nejenom jejich příjemnou měkkost, ale i jejich dlouhou životnost. A dámy pozor, stejně jako froté, satén a krep, ani jersey prostěradla nemusíte žehlit! Pro mě osobně jednoznačná volba!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno