Buďte krásná i na letní dovolené!

0

Ať už se chystáte na bílé písečné pláže slunného Řecka nebo letos vyrazíte za exotikou, jistě si chcete nejenom odpočinout, ale také objevovat. Vysoké teploty a nemilosrdné slunce však může s vaší krásou rychle zatočit. Jak se tedy na dovolenou co nejlépe připravit?

 

Vlasy

Zatímco svoji kůži před slunečním zářením chráníme všichni, na vlasy se často zapomíná. Přitom i ony pod UV zářením trpí a výsledkem může být rozcuchaná sláma, na kterou už nepomůže nic jiného než nůžky v křesle dámského kadeřnictví. Slaný mořský vzduch a voda vlasům také příliš nesvědčí. Před odjezdem se tak snažte vlasy co nejvíce hydratovat pomocí masek a nechte si zastřihnout konečky. Pokud vás trápí šediny nebo máte v plánu vlasy barvit, odložte to raději až po dovolené. Chemické barvy s kombinaci s teplým klimatem totiž mohou vlasy nenávratně zničit. Jestliže však na barvě trváte, zkuste raději přírodní alternativu – hennu. Na samotné dovolené se vyhýbejte fénování i žehlení. Nezapomínejte také nosit pokrývku hlavy. Ostré slunce by vám totiž mohlo spálit jemnou pokožku na hlavě a dokonce i vypálit vlasy u kořínků.

 

Obličej a kůže

Opalovací krém s faktorem je povinnou výbavou, jehož absencí hazardujete se zdravím. Určitě jej tedy nezapomeňte doma. Snažte se také odlehčit nebo zcela vynechat líčení. U moře si zcela vystačíte s voděodolnou řasenkou a hydratačním krémem. Make up, linky či tužky by zbytečně zatěžovaly pokožku a zabraňovaly by rovnoměrnému opálení obličeje. Pokud si však bez kosmetiky nedokážete představit život, raději si zajděte do salonu na permanentní úpravu obočí nebo prodloužení řas. Problémem jsou také chloupky, které někdy mohou růst neobyčejně rychle. Žiletky jsou však nešťastným řešením, protože už tak namáhanou kůži poškozují. Lepší volbou je tedy před dovolenou provést depilaci cukrovou pastou nebo nahřívaným voskem. Tato procedura zabrání chloupkům v růstu přinejlepším 3 týdny a vy tak budete mít o starost méně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno