Které památky musíte vidět v Turecku?

0

Pokud jste si pro letní dovolenou vybrali Turecko, nechte se námi inspirovat a podívejte se na vybraná zajímavá místa v Turecku. Jestliže jste si pro letní trávení volného času vybrali právě tuto zemi, přečtěte si o tom, které památky stojí za to navštívit.

 

Istanbul

 

Jako jednu z prvních věcí bychom doporučili navštívit Istanbul. Město bylo významnou metropolí od 4.století až do začátku 20.století. Proto zde najdete památky snad ze všech historických období, a to včetně zajímavých novostaveb. Nakoupit suvenýry a dárky můžete na Velkém či Egyptském krytém bazaru.

 

Trója

Jestliže vás zaujaly staré řecké legendy či film o Tróje, určitě se do tohoto města podívejte. V současné době je Trója spíše archeologickou záležitostí, ale dýchne na vás atmosféra bájného místa opředeného příběhem o zakázané lásce a kruté válce, kterou ukončila chytrá lest.

 

Antalya

Město s přístavem Antalya si určitě vyžádá pozornost každého návštěvníka Turecka, už jen proto, že jde o třetí nejnavštěvovanější místo na světě! Město se nachází na Turecké riviéře a nabízí bohatý noční život, ale též možnost seznámit se s běžným všedním životem místních lidí.

 

Bodrum

Dalším hojně navštěvovaným místem je letovisko Bodrum. Zde najdete mnoho starověkých i středověkých památek, stojí za to navštívit například hrad svatého Petra, římský amfiteátr nebo Mauzoleum v Halikarnassu.

 

Efes

Nedaleko Bodrumu můžete vidět další z antických památek – zbytky starověkého města Efes, které ve své době bylo jedním z nejbohatších hlavních měst. Ve městě lze obdivovat třeba Chrám svaté Panny Marie, Celsovu knihovnu, část helénského opevnění či pozůstatky slavného Artemidina chrámu.

 

Nádherným zážitkem je také výlet lodí po řece Manavgat. Místo nabízí překrásný pohled na přírodu, možnou návštěvu jeskyně Altinbesik čí nejznámějšího vodopádu v Turecku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno