Chcete si zařídit ložnici podle nejnovějších trendů? Právě teď letí vintage, retro i Provence. Poradíme, jak na to

0

Ložnice má být oázou klidu, kde načerpáme energii. Půjde to lépe, když se v ní budete cítit příjemně. Proto se vyplatí ji hezky zařídit. V následujícím článku vám představíme 5 nejoblíbenějších interiérových stylů a ukážeme, jak na ně

 

Kouzlo starých kousků – to je vintage

Pokud patříte mezi milovníky vintage stylu, neobejdete se v ložnici bez autentických originálů. Po nábytku se zkuste podívat v bazarech nebo na půdách. Pokud na vhodné kousky nenarazíte, natřete třeba komodu speciálním nátěrem, který jí dodá patinu.

Do interiéru volte pastelové barvy. U vintage stylu je hojně používaný motiv květin, který skvěle uplatníte třeba na povlečení. Místo klasické nástěnky si do ložnice pověste starodávnou tabuli, na kterou můžete psát vzkazy křídou.

 

Provence – útulná a přece stylová

Francouzský venkov, prostřený stůl na zahradě a omamná vůně levandule. Takové obrazy se nám vybaví, když se řekne Provence styl. V českých domácnostech se nyní těší velké popularitě.

Interiér laďte do bílé barvy a na doplňcích a povlečení využijte motiv levandule. Nábytek si pořiďte z masivního dřeva v přirozené úpravě. Postel může být třeba i z tepaného kovu.

 

Pařížský styl milují všechny romantické duše

Francie je proslavená i stylem svého hlavního města. V něm se mísí městský chic s duchem aristokratické společnosti. S tímto stylem je spojený i určitý zámecký luxus.

Pro ten se skvěle hodí postel s vysokou a pohodlnou matrací, jako je třeba Curem C 4500, která vám díky výšce 28 centimetrů dodá požadovaný luxusní pocit. Použijte velké množství dekorativních látek. Hodí se na:

  • závěsy,
  • přehoz přes postel,
  • nebesa

 

Minimalisté nesnesou zbytečnosti

V oblibě je i minimalistický styl. Jak už jeho název napovídá, je jednoduchý a funkční. Interiér často kombinuje bílou a šedou barvu a skvěle v něm využijete například jednobarevné povlečení nebo polštářky i doplňky s jednoduchými geometrickými vzory.

Prostý interiér obvykle doplňuje několik kontrastních prvků. Minimalistický styl si však nepotrpí na zbytečnosti, proto i tyto věci musí plnit svou funkci. Dobrou volbou je třeba neotřelý taburet zajímavého tvaru.

 

Nostalgický šmrnc retro stylu

Zatímco vintage styl se vrací do dob před 2. světovou válkou, retro napodobuje prvky z 2. poloviny 20. století. Mezi oblíbené materiály té doby patří chrom, plast a umakart. Retro interiéry bývají doplněné třeba budíkem, přenosným rádiem a stylovým toasterem.

Plasty časem degradují, a tak je možné, že původní kousky v dobrém stavu už neseženete. Nevadí, v obchodech dostanete novodobé napodobeniny. Do retro ložnice se perfektně hodí postel z přírodního buku anebo třešně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno