Chcete v novém roce více cestovat? Hledejte výhodné ubytování

0

Poznávání nových zemí, zvyků i způsobu života v jiných krajích jsou důvody, proč nás cestování tolik baví. Hledáme v něm zážitky, odpočinek a také útěk od běžných povinností. Výhodné ubytování nám dokáže ušetřit nemalé peníze.

V době internetu je shánění ubytování kdekoli na světě velmi jednoduché, stačí párkrát kliknout a můžeme si vybírat podle ceny nebo lokality. Máme možnost ubytování v hotelech a penzionech nebo můžeme využít soukromý sektor. Airbnb je webová služba, která sdružuje hostitele z celého světa na jednom místě a zprostředkovává pronájem ubytování, většinou v bytě nebo domě. Oroti hotelům bývá výhodnější a navíc lépe poznáme dané město nebo styl života místních. Když si dva studenti v roce 2008 potřebovali přivydělat na nájem, napadlo je pronajímat místa na spaní na matracích ve svém obýváku a hostům připravit snídani a tak celá služba vznikla. Název Airbnb je vlastně zkratkou slov AirBed and Breakfast, v překladu nafukovací postel a snídaně.

Nápad se brzy rozšířil a tak dnes máte možnost využít tohoto typu ubytování po celém světě. Výhodou bývá především velmi výhodná cena oproti hotelům a penzionům a tedy ušetření nemalých částek. Ještě víc peněz může ušetřit Airbnb sleva, se kterou se ubytujete levněji nebo můžete ušetřené finance využít k prodloužení pobytu a na novém místě zůstat o pár dní déle. Airbnb je mimo jiné také skvělá příležitost, jak poznat místní zvyky i kulturu, což se vám na hotelu nepodaří. Bydlíte totiž v běžném bytě, který patří hostitelům a často v něm sami žijí. Pro vyhledávání ubytování podle představ nebo třeba finančních možností se stačí ke službě zaregistrovat a pak už jen filtrovat různé parametry.

Při registraci buďte upřímní a svůj profil vyplňte pečlivě. Airbnb systém funguje na důvěře a po skončení ubytování hodnotíte nejen vy hostitele, ale také on vás. Vybírat ubytování můžete s ohledem na lokalitu, cenu nebo třeba vybavení bytu a nebojte se využívat slev a akčních nabídek. Výhodná je také sleva na Airbnb, která se pohybuje v řádech stokorun a tak můžete za platbu ubytování opravdu výrazně ušetřit.

Při cestování se hodí každá koruna, můžete si tak díky slevám dopřát třeba místní specialitu nebo si zakoupit vstupné a prohlédnout historické památky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno