Sluneční brýle – proč je nosit i na podzim?

0

Sluneční brýle jsou víc než jen slušivý módní doplněk. Pokud tedy vybíráte svědomitě a s ohledem na své zdraví a volíte brýle s kvalitními slunečními skly. Důvodů, proč je nosit, existuje celá řada – a držet krok s aktuálními trendy a vypadat stylově patří jenom k některým z nich. Proč byste na ně neměli dát dopustit nejen v létě, ale i v ostatních ročních obdobích, třeba teď na podzim?

 

Ochrání vaše zdraví

Sluneční brýle odráží váš postoj ke zdraví. Mnozí totiž jako by zapomínali na jejich původní účel, a sice ochranu očí před škodlivými účinky UV záření. Právě ostré sluneční záření může být příčinou kožních nádorů, šedého zákalu, poškození sítnice či různých imunitních onemocnění. Pokud vám tedy na vašem zdraví záleží, nezapomeňte si je s sebou do kabelky přibalit, ať už se vydáváte kamkoli – k moři, do hor nebo jen do ulic města.

 

Vylepší vaše vidění

Díky slunečním brýlím budete vidět jasněji a ostřeji za každého počasí. Získáte tak pocit, že se vám zlepšil zrak. Zvyšují totiž kontrast a snižují oslnění. To oceníte třeba při různých sportovních aktivitách, ale i při jízdě na kole nebo na motocyklu, kdy vám pomohou lépe rozeznávat překážky na silnici. Umožní vám cítit se daleko bezpečněji, pohodlněji a uvolněněji, nebudete totiž muset zbytečně přepínat svůj zrak a zabráníte únavě očí.

 

Udělají vás krásnější

Stěžujete si na vrásky kolem očí? Pak vězte, že za jejich vznikem může stát kromě stárnutí a nezdravého životného stylu i to, že nenosíte sluneční brýle. Bez nich jste totiž nuceni neustále mhouřit víčka před ostrým světlem, což se projeví nejen slzením, bolestmi hlavy a zvýšenou únavou, ale právě i přibývajícími vráskami.

Stejně jako pro klasické dioptrické brýle, tak i pro ty sluneční zamiřte do specializovaných prodejen. Rozhodně se vyhněte levným napodobeninám z tržnic nebo supermarketů, kde můžete často narazit na padělky známých originálních značek. Ty se však svou kvalitou nedají se slunečními brýlemi Vogue, Ray Ban, Oakley či Prada vůbec srovnat. Většinou totiž nedisponují kvalitním UV filtrem. Poškozují tak váš zrak víc, než kdybyste byli bez nich – pod tmavými skly se zornice rozšiřují, a tak se k nim dostává více škodlivých paprsků. Proto jejich koupi neberte na lehkou váhu a do vašeho zdraví zainvestujte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno