full screen background image

Čím krmit kočku?

Stejně jako výzkumy v jiných oblastech, i ty ohledně krmení zvířat jsou důležité a mění pohled na výživu domácích mazlíčků. Babička nebo dědeček vám řeknou, že kočka má lovit myši a nad suchým krmivem budou ohrnovat nos, zatímco mnoho mladších lidí na ně nedá dopustit.

V dobách minulých se opravdu krmení koček nevěnovalo tolik pozornosti, jako v současnosti. Je to i proto, že dříve byly kočky venku, spaly na seně a k domu se chodily jen občas podívat. Dnes je mnoho koček v bytech jako domácí mazlíčci a lovit myši už neumí. Stále však mají své požadavky na výživu a tak většina jejich majitelů hledá nejvhodnější krmivo pro kočky, které pokryje jejich potřeby a zároveň jim bude prospívat.

Díky moderním výzkumům a technologiím zpracování masa i ostatních zdraví prospěšných látek je výběr kvalitních granulí dost široký. Vaší kočce nebudou svědčit levné granule ze supermarketu, u kterých je výhodná především cena, ale na úkor obsahu masa a kvalitních surovin, za to s vysokým podílem soli, obilovin a barviv. Granule vybírejte od renomovaných výrobců a dbejte na kvalitu i typ granulí, který vaší kočce sedne. Pomocí krmiva můžete zmírnit některé zdravotní obtíže, jako jsou třeba problémy s močovými cestami nebo citlivé zažíváni a vybrat si speciální granule pro kočky s těmito problémy.

Samostatnou kapitolou jsou pak sterilizované kočky, které mohou mít sklon k nižší pohybové aktivitě a tím i k přibírání. Pro ty je vhodné vybrat granule pro sterilizované kočky, vyrobené tak, aby bylo sníženo riziko obezity nebo onemocnění močových cest. Obsahují také vápník a fosfor, aminokyseliny a vysoký podíl vlákniny pro správné zažívání. Kočky jsou často členem celé rodin a z hospodářského zvířete se staly milými společníky, kteří nám doma pomáhají vytvářet pohodovou atmosféru. A to si zaslouží jen to nejlepší, jak v péči, tak v misce.
Jeden komentář u “Čím krmit kočku?

  1. Katka napsal:

    Není od věci kouknout také na různá hodnocení a recenze, například https://www.equiplo.cz/granule-pro-kocky/ má výběr podle spotřebitelské oblíbenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *