full screen background image

Šťavnatá svačina plná vitamínů aneb dodejte tělu potřebnou energii i v průběhu dne

Svačina, ať už před obědem či před večeří, je velice důležitá součást našeho jídelníčku. Proto bychom ji neměli odbýt, ale naopak si na ni vyhradit dostatek času. Obzvláště v tomto období, kdy sluníčko sice vykukuje, avšak rádi se stále zachumláme do teplé šály a kabátu, je třeba dodat tělu potřebné látky, které posílí naší imunitu i během dne. Existuje nespočet „zaručených“ rad, tipů a metod, jak být celý den svěží a bez jediného náznaku únavy. Často se ale bohužel jedná o marketingové triky. Najdou se však i výjimky, které jsou navíc čistě přírodního charakteru, a jež pozitivně působí na naše zdraví a imunitu. O co jde?

Smoothie – váš domácí lékař

Smoothie – trendy záležitost posledních několika let – do těla dostane velké množství vitamínů a minerálů. Smoothie mixér totiž ve výsledném pokrmu ponechá tolik potřebnou vlákninu, která pozitivně působí na naše trávení. Skombinovat můžete nejrůznější ovoce, zeleninu, ale i další přísady. Co třeba okurek s pomerančem a červenou řepou? Chutná báječně! Co se týče složení, měli bychom však kombinovat takové ingredience, abychom tělu alespoň částečně dodali potřebné cukry, proteiny a tuky. Jen tak zajistíme, že tělu budou tyto šťávy prospěšné.

Něco i pro mlsné jazýčky?

Smoothie lze navíc okořenit semínky, oříšky, ovesnými vločkami, mlékem, jogurtem či dalšími přísadami. Fantazii se tedy rozhodně meze nekladou. Mixér na smoothie si poradí i s tvrdšími přísadami, přidat do nápoje můžete tedy i kostky ledu či zmražené kousky ovoce a vytvořit tak osvěžující ovocnou tříšť, kterou oceníte předevšímv blížících se horkých letních měsících. Smoothie je také vhodnou volbou pro různé detoxikace či diety. To však pouze pod podmínkou, že nebudete nápoj obohacovat sirupy či dalšími zdroji cukru. Díky přítomné vláknině smoothie trávíme o něco déle, tudíž se pocit hladu nedostaví tak rychle, jako po běžnéovocné šťávě. Přemíra vláknina však pro naše tělo také není příliš vhodná, proto je třeba smoothie do jídelníčku zapojovat pozvolna a s rozvahou. Smoothie skvěle zasytí a zároveň nezatíží vaše trávení.

Správný přístroj = polovina úspěchu

A jakého pomocníka si pro tvorbu smoothie vybrat? Nebudete litovat, když pořídíte nízkootáčkový šnekový odšťavňovač OS-151 A od společnosti Orava, který si vás získá možností zpracovávat celé kusy ovoce, tichým chodem, snadnou obsluhou a dvěma nádobami o objemu 1 l. Oproti běžným odšťavňovačům má větší výtěžnost šťávy a díky reverznímu chodu se nemusíte být ucpání přístroje.

Dle vaší fantazie mohou smoothie nebo ovocné vymačkané šťávy hýřit nejrůznějšími barvami, chutěmi či vůněmi. Navíc jsou skvělým zdrojem vitamínů, energie a potřebných živin, tak proč je nezkusit? Je jen na vás, po jaké pomocníkovi sáhnete!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *