Čistá domácnost: Jak si vybrat ten správný mop?

0

Každá správná hospodyně touží po čisté domácnosti. Dnes vám už ani mytí podlah nezabere mnoho času. Na trhu najdete hned několik druhů mopů, které jsou navrženy tak, aby vám usnadnily práci a ušetřily čas.

 

Jaké typy mopů známe?

Ploché – jde o populární typ mopu, který je vysoce praktický a hodí se na utírání podlah a velkých ploch. Můžete si také vybírat z různých návleků. Ty nejkvalitnější jsou bezpochyby návleky z mikrovláken, které chytají nečistoty efektivně.

Střapcové – mopy jsou vhodné zejména na členité podlahové krytiny. Jejich výhodou je, že se s nimi dostanete i pod nábytek.

Rotační – ty mohou být nejen ploché, ale i střapcové. Chválí si je zejména majitelé dřevěných podlah. Mopy se otáčejí kolem své osy, díky čemuž je rychle vyždímáte téměř dosucha.

Sprejové – praktická novinka, která je vysoce pohodlná. Do hlavice mopu nalijete vodu smíchanou s čisticím prostředkem. Ten následně stříkáte na podlahu pomocí zabudovaného rozprašovače.

 

Rotační mop SMR-20 LINEO

Univerzální mop, který dostanete spolu s vědrem. Můžete jím mýt podlahy bez toho, abyste si špinili ruce namáčením a ždímáním. Mop je vhodný na dřevěné i jiné podlahy. Hlava mopu efektivně bojuje s nečistotami. Mop je také pohodlný a snadno ovladatelný.

 

Sprejový mop SM-30

Vysoce pohodlný sprejový mop SM-30 je skvělou volbou do každé domácnosti. Mop funguje na principu rozprašování. Navíc je také vyroben z materiálu, který je šetrný k životnímu prostředí. Mop je vhodný na suché i vlhké čištění.

Vyberte si mop, který nejvíce vyhovuje typu vaší podlahové krytiny. Méně náročné podlahy, které nejsou tak složité na údržbu, jako například vinyl, marmoleum nebo linoleum můžete mýt s jakýmkoliv typem mopu. Citlivější materiály jako dřevo, korkové podlahy nebo laminát byste měli vytírat s co nejsušším mopem, proto raději sáhněte po sprejovém nebo rotačním mopu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno