Řada s jasmínem

0

Jasmín byl už v minulosti hojně využíván mnoha způsoby, například Číňané používali stonky, lístky, kořeny a listy pro úlevu od bolesti, květy naopak k „zapálení vášně“. Kořeny se používaly na bolest hlavy a nespavost pro jejich anestetické účinky. Připravili jsme pro vás celou jasmínovou řadu a abyste o jasmínu věděli co nejvíce, seznámíme vás s jeho účinky i mimo kosmetiku.

 

Přírodní antiseptikum

První přínos jasmínového oleje spočívá v tom, že může sloužit jako úžasný dezinfekční prostředek díky svým početným přírodním antiseptickým vlastnostem. Mezi jeho složky patří kyselina benzoová a benzylbenzoát, jež jsou chemikáliemi, zabíjející a inhibující jak bakterie, tak houby. Jasmínový esenciální olej může urychlit hojení ran a snížit šanci infekce.

 

Hydratace

Nejdůležitější péčí o pleť je její zvlhčování. A víte, kdy je nejlepší pokožku hydratovat? Jakmile vyjdete ze sprchy, před spaním a ráno před nanášením make–upu. Naše noční a denní obličejové krémy jsou navrženy pro ženy kolem padesátky, aby zabránily díky účinkům jasmínu stárnutí pleti. Naše skvělá jasmínová esence „Jasmine serum anti – wrinke“ výrazně posilňuje vlákna kolagenu a elastanu.

 

Citlivá pokožka

Trpíte citlivou pokožkou? Přínos jasmínu je pro tento typ pokožky ideální. Jasmín je známý pro své zklidňující vlastnosti, které jsou účinné v léčbě suché, podrážděné a svědící pokožky.

Žádné jizvy

Na světě snad není člověk, který by neměl nějakou jizvičku. Mnozí z nás usilujeme o jejich odstranění. Jasmín může eliminovat akné, skvrny a jizvy. Jeho přírodní esenciální olej může dokonce pomoci snížit vzhled celulitidy!

 

Sladký spánek

Znáte ty bezesné noci plné převalování a házení sebou, a to nemluvě o těch milionech myšlenek? Hlavní zdroj těchto spánkových poruch bývá úzkost. Jasmín pomáhá pročistit mysl, uvolnit nervy a odstranit napětí, které se ve vás může držet – a to všechno díky jeho sedativním vlastnostem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno