Co dělat, pokud se na jaře v domácím bazénu objeví řasy

0

Vlastníky zahradních bazénů už zanedlouho čeká každoroční jarní proces – tedy odzimování bazénu a zahájení+uvítání nové koupací sezóny. Odzimování se provádí, když se už i noční teploty začnou trvale držet nad hranicí 10 °C, což nás s příchodem jarního počasí čeká již každým dnem. Zda jste na podzim prodělali správně proces zazimování domácího bazénu, je zcela větší pravděpodobnost, že voda v bazénu zůstala kvalitní přes celou zimu a nedošlo k podstatnějšímu zhoršení její kvality. Objevit se ale mohou a nejčastějším problémem na jaře jsou právě nežádoucí nechvalně známé zelené či hnědé řasy.

Green-pool-2

Jak se řasy mohou v bazénové vodě objevit?

Důvodů k objevení řas v bazénu může být hned několik. Prvním je nesprávné zazimování, kdy vlastníci dostatečně neupraví hodnotu pH vody. Když je pH nižší, řasy mívají pro svůj růst ideální podmínky. Dále se může jednat zejména o nízkou kvalitu přípravků bazénové chemie. Bazénová chemie je v současnosti na trhu poskytována několika výrobci a ne všechny značky dosahují potřebných kvalit. A třetí možností, jak nechtěně podpořit růst a rozmnožování řas, je nedostatečná koncentrace aktivního chloru nebo kyslíku. Pak stačí jen špetka slunečního svitu a vyšší teploty, a řasy mají v domácím bazénu vyhovující podmínky k životu.

 

Voda začíná zelenat nebo hnědnout! A co nyní?

V momentě, kdy voda v bazénu přestává mít svou průzračně křišťálově modrou barvu a začne podezřele zelenat nebo hnědnout, není čas na nic čekat. Ve vodě jsou totiž řasy a je třeba je co nejstriktněji odstranit. Čím větší je teplo a intenzivnější sluneční svit, tím rychleji se řasy množí. Je potřeba rychle jednat, aby se problém nerozrostl a nebylo zapotřebí bazén vypustit a znovu napustit zcela novou vodu. V každém případě budete potřebovat kvalitní a účinné přípravky bazénové chemie. Vyhýbejte se nekvalitním značkám a vsaďte raději na ověřenou kvalitu. Mezi vysoce kvalitní prostředky bazénové chemie se řadí například bazénová chemie PWS.

PWSalgicid30

Na odstranění řas je speciálně vyvinut přípravek Algicid

Bazénová chemie značky PWS je nejen vysoce kvalitní, ale zejména zahrnuje komplexní nabídku přípravků pro úpravu bazénové vody včetně speciálních produktů k řešení náhlých problémů se zhoršením její kvality. Pro každý problém s bazénovou vodou je nachystán konkrétní produkt pro jeho řešení. Pro odstranění zelených a hnědých řas a eliminaci nežádoucího zeleného zákalu v bazénové vodě je vyvinut PWS Algicid. Jedná se o tekutý přípravek, který uspokojivě eliminuje nežádoucí řasy a zajistí rychlé a kvalitní vyčištění bazénové vody.

Komplexní nabídku bazénové chemie PWS najdete na www.eshop.techneco.eu.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno