Jak si vybrat zdravotní pojišťovnu na míru šitou?

0

stestoskop-64276_640

Termín 30. června, do kdy je tento rok ještě možné změnit zdravotní pojišťovnu se nebezpečně blíží. Pokud si stejně jako většina nejste jisti, podle jakých kritérií byste si měli pojišťovnu vybrat, přečtěte si, čeho se vyvarovat a na co se naopak zaměřit.

Povinné zdravotní pojištění patří mezi základní pilíře lékařské péče, přestože si to často ani neuvědomujeme. Zdravotní pojišťovna se automaticky určuje novorozeněti dle toho, u které je pojištěna jeho matka. Nikde ovšem není psáno, že u své pojišťovny musíte zůstat navždy. Pokud tedy nejste spokojeni se stávající, máte nejvyšší čas s tím letos něco udělat.

Mezi argumenty, které klienty nejčastěji ovlivňují, patří doba, jak dlouho je zdravotní pojišťovna na trhu a jaké nabízí bonusy. Doporučujeme vybírat pojišťovnu, která už nějakou řádku let existuje a má stabilní zázemí. Jedině tak se můžete vyvarovat různým nepříjemnostem, které by vám v léčebném krytí mohly vzniknout.

Co ovšem spoustu klientů nevyužívá, jsou již zmíněné bonusy. Mnoho lidí ani neví, co všechno můžou čerpat, a zbytečně tak platí vysoké částky za vyšetření, na které pojišťovna třeba i přispívá. Pokud například často cestujete, vybírejte pojišťovnu, která nabízí kvalitní cestovní a úrazové pojištění. Pokud vykonáváte fyzicky náročnou práci, možná vám zase přijdou vhod relaxační programy a pokud plánujete rodinu nebo již potomky máte, soustřeďte se na různé výhody pro rodiny.

„Po porodu dcery jsem mohla využít programu pro kojící ženy, kdy mi pojišťovna přispěla. Všichni víme, jak je miminko finančně náročné, a tak člověk ocení každou korunu.“ uvádí klientka Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra. Nebojte se na bonusy ptát např. přes infolinku nebo e-mailem, může vám to ušetřit spoustu peněz i času.

Pro přestup k jiné zdravotní pojišťovně stačí u většiny pojišťoven vyplnit pouze online formulář, který najdete na webových stránkách, a pojišťovna se pak postará o vše ostatní. Nebude vás to tedy stát žádné zvláštní úsilí a za další roky nadstandardní péče to stojí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno