Co patří do domácí posilovny?

0

Pravidelný pohyb prospívá našemu tělu i kondici, zlepšuje odolnost organismu a pozitivně působí na psychickou pohodu a kvalitu života. Ne vždy ale máme možnost jít si zasportovat mimo svůj domov a tak je domácí posilovna ideální řešení. Co v ní může být?

Nedostatek času, pracovní vytížení, potřeba postarat se o děti a domácnost a mnoho dalších důvodů nám často znemožní pravidelně docházet do fitness centra a věnovat se cvičení na profesionálních strojích a vybavení. To si však už můžete pořídit i domů a mít tak možnost zacvičit si kdykoli potřebujete nebo máte čas. K tomu, aby vás trénink bavil a mohli jste si procvičit všechny části těla, je ideální mít ve svém domácím fitness různé vybavení.

 

Boxovací pytel

Jednoduché a zároveň velmi efektivní cvičení umožní boxovací pytel. Fitness trénink využívá náznaky úderů nebo je provádí ve velmi nízké intenzitě, nehrozí tak zranění, ale protáhnete si a posílíte svaly téměř celého těla. Boxovací pytle lze zavěsit ke stropu nebo využít stojících typů, které můžete postavit kamkoli chcete. Ideální váha pytle je asi polovina té vaší, podle toho tak vybírejte.

 

Běžecký pás

Běžecké pásy jsou vhodné pro velmi účinný kardiovaskulární trénink a pomáhají zlepšit celkovou kondici. Vyrábí se v různých délkách a šířkách, vybírejte tak především podle stylu vašeho běhání a případně dalších funkcí, které běžecký pás umožní. Oblíbená je možnost nastavit si sklon běžecké plochy pro simulaci běhu do kopce nebo volba přednastavených tréninků.

 

Elitptický trenažér

Efektivní procvičení všech svalových skupin najednou umožňuje eliptický trenažér. Vhodný je i pro starší generaci a lidi s bolestmi kolen, cvičení na něm je pohodlné. Mnoho modelů má měřič tepové frekvence a tak můžete sledovat, jak je cvičení efektivní a v případě potřeby upravit odpor stroje.

I když venku prší nebo mrzne, nemusíte se vzdát svého cvičení. V pohodlí domova, v suchu a teple se bude vaše kondice zlepšovat a to bez ohledu na otevírací dobu nejbližšího fitness centra nebo počasí. Cvičit můžete kdykoli se vám zachce.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno