Dá se bránit proti přehřívání interiéru jinak, než nákupem drahých klimatizací?

0

Příchod teplého a slunečného počasí jistě většina z nás přivítá s otevřenou náručí. I velká vedra ale mohou mít své nevýhody, a to zejména v interiéru rodinných domů. Všichni si chodíme teplo maximálně užívat na zahrady. V domácnosti bychom ale měli mít příjemně chladné počasí a od tepla si trochu odpočinout. Bohužel u většiny starších rodinných domů toto pravidlo zcela neplatí. V interiéru je teplo skoro stejné, jako venku. Jak této situaci zabránit, ale nekupovat zbytečně drahé klimatizace?

 

Nejdříve zjistit, kde je problém?

Ze všeho nejdříve se musíte nad celou situací zamyslet. Abyste přišli na to, kde je hlavní příčina, stačí použít prostý rozum. Na kterou část domu slunce nejvíce působí a nejvíce ji přehřívá? Můžeme poradit – tato část se nejčastěji skládá z pálených tašek nebo z plechu. Je to samozřejmě střecha, která se díky slunečním paprskům v létě opravdu hodně přehřívá. Logicky s tím se přehřívají i využívané půdy. A z neobydlené půdy do obytných prostor je to jen kousek. Nejčastěji se tedy rodinné domy přehřívají kvůli přehřátým půdním prostorům.

ssm-02

V zimě nastává zase opačný problém

V zimním období nastává zcela opačný problém. Interiéry chladnou a zase za to z podstatné části může nezateplená střecha. Teplý vzduch, který získáme díky topení, má nižší hustotu a stoupá vzhůru. Jestliže na půdě není žádná izolace, která by mu v prostupu zabránila, odchází na půdu a střechou ven téměř bez užitku. Izolace stropu se tedy vyplatí v létě i v zimě.

 

Hotovo může být už za 3 hodiny

Jestliže budete přemýšlet o izolaci stropu rodinného domu, jistě budete hledat takové řešení, které bude mít vysokou účinnost. Dále by mělo být odolné proti škůdcům, vlhkosti, ohni, realizace by měla být snadná a v konečné vrstvě izolace by neměly být žádné mezery, kterými by mohlo teplo uniknout. Jeden takový způsob známe. Představuje ho foukaná izolace Magmarelax, na kterou se specializuje společnost IP Polná. Průměrná střecha může být zateplená již za 3 hodiny.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno