Tekuté tapety jako novodobý trend?

1

Při hledání originální dekorace nebo stavebního prvku do vašich místností se vám jen těžko dostanou pod ruku aktuální trendy, když nehledáte na správných místech. Ze současného hlediska jsou v kurzu přesně takové bytové doplňky, které se snadno aplikují, dobře vypadají a navíc mají dlouhou životnost. Podívejme se například na tekuté tapety, jejichž historie v japonských interiérech sahá až do 17 století. Teprve až tento rok se dostávají do podvědomí širší klientely a vše nasvědčuje tomu, že se jedná o hudbu budoucnosti. Tekuté tapety nejen dobře vypadají, ale splňují veškerá kritéria na moderní vzhled a jednoduchou aplikaci. Možná si teď nedokážete takovou tapetu představit, ve své podstatě z ní tekutou musíte udělat.

111

Jak tekutá tapeta vypadá

Pokud si objednáte tekutou tapetu, bude vám zaslána v suché sypké směsi, která se po naředění určitým množstvím vody natahuje na zeď stejným způsobem jako štuk. Tekuté tapety se vyrábějí z bavlny, hedvábí a celulózy.

Jejich životnost se navíc odhaduje na celých 20 let. Jde tedy o skvělý prvek, který se nestane vaším společníkem pouze na jednu sezónu. Tento typ tapet zároveň šetří teplo a tím snižuje celkové meziroční náklady za vytápění.

 

Hlavní vlastnosti tekutých tapet

Tekuté tapety jsou ekologické, jelikož se vyrábí ryze z přírodních materiálů bez použití chemických ředidel. Celou aplikaci vytvoříte bez jakéhokoliv prachu a nečistot. Můžete tedy tapetu natáhnout i v plně zařízeném pokoji. Nutno podotknout, že tapety skvěle pohlcují zvuk, fungují tedy jako zvukový i tepelný izolant.

Hlavní přednosti tohoto materiálu je bezešvost. Nikdo nepozná žádná napojení a dokonce není žádným problémem se zaměřit na fragmentární opravy. Tapetu lze nanášet i ne nerovnou zeď s menšími trhlinami. Aplikaci zvládne i středně zdárný kutil.

 

 

1 komentář

  1. Mám v chodbě japonskou tekutou tapetu,která původně byly hnědá s příměsi nějakych třpyticícich příměsi.
    DOšlo k výměně vstupních dveří,část byla tapety byla sundana a tu část co jsem oškabal mi nestačí na opravu .Domnívám se ,že heden sček by mi stačil

    Bekuji a sem s pzdrávem příní dobrého dnrEduard

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno