full screen background image

Tekuté tapety jako novodobý trend?

Při hledání originální dekorace nebo stavebního prvku do vašich místností se vám jen těžko dostanou pod ruku aktuální trendy, když nehledáte na správných místech. Ze současného hlediska jsou v kurzu přesně takové bytové doplňky, které se snadno aplikují, dobře vypadají a navíc mají dlouhou životnost. Podívejme se například na tekuté tapety, jejichž historie v japonských interiérech sahá až do 17 století. Teprve až tento rok se dostávají do podvědomí širší klientely a vše nasvědčuje tomu, že se jedná o hudbu budoucnosti. Tekuté tapety nejen dobře vypadají, ale splňují veškerá kritéria na moderní vzhled a jednoduchou aplikaci. Možná si teď nedokážete takovou tapetu představit, ve své podstatě z ní tekutou musíte udělat.

111

Jak tekutá tapeta vypadá

Pokud si objednáte tekutou tapetu, bude vám zaslána v suché sypké směsi, která se po naředění určitým množstvím vody natahuje na zeď stejným způsobem jako štuk. Tekuté tapety se vyrábějí z bavlny, hedvábí a celulózy.

Jejich životnost se navíc odhaduje na celých 20 let. Jde tedy o skvělý prvek, který se nestane vaším společníkem pouze na jednu sezónu. Tento typ tapet zároveň šetří teplo a tím snižuje celkové meziroční náklady za vytápění.

 

Hlavní vlastnosti tekutých tapet

Tekuté tapety jsou ekologické, jelikož se vyrábí ryze z přírodních materiálů bez použití chemických ředidel. Celou aplikaci vytvoříte bez jakéhokoliv prachu a nečistot. Můžete tedy tapetu natáhnout i v plně zařízeném pokoji. Nutno podotknout, že tapety skvěle pohlcují zvuk, fungují tedy jako zvukový i tepelný izolant.

Hlavní přednosti tohoto materiálu je bezešvost. Nikdo nepozná žádná napojení a dokonce není žádným problémem se zaměřit na fragmentární opravy. Tapetu lze nanášet i ne nerovnou zeď s menšími trhlinami. Aplikaci zvládne i středně zdárný kutil.

 

 
Jeden komentář u “Tekuté tapety jako novodobý trend?

  1. Mám v chodbě japonskou tekutou tapetu,která původně byly hnědá s příměsi nějakych třpyticícich příměsi.
    DOšlo k výměně vstupních dveří,část byla tapety byla sundana a tu část co jsem oškabal mi nestačí na opravu .Domnívám se ,že heden sček by mi stačil

    Bekuji a sem s pzdrávem příní dobrého dnrEduard

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *