Dárek pro novorozené miminko

0

Při tomto významném okamžiku, kdy novorozeně poprvé vykoukne na svět, je zvykem darovat mu něco tzv. do peřinky. Nejčastěji jde o zlatý šperk, který dítě sice nebude nosit ihned po narození, ale může si ho užít v pozdějším věku.

Tatínek je u své rodiny samozřejmě první. Poté se dostaví s blahopřáním nejčastěji babičky a dědečkové. Dárek do peřinky však kupují i rodinní příbuzní, ale také blízký okruh přátel. Miminko tak může vykročit do světa tou správnou nohou a mít tak něco do začátku.

 

Jak na to?

Hned v úvodu našeho článku jsme zmínili zlato. Je to zcela z jednoduchého důvodu. Zlato je hypoalergenní, zaručuje dobrou snášenlivost zlata na kůži, a proto si myslíme, že se k dětem perfektně hodí. Navíc zlatý šperk je určitý druh investice, ve které máte své peníze uloženy.

 

Pro holčičku

S dárkem pro holčičku je to vždy o něco jednodušší než pro chlapce. Asi nejběžnějším dárkem pro holčičku jsou zlaté dětské náušnice. Bývá to výsadou právě babiček a dědečků, kteří jsou převážně věrni žlutému zlatu. Jste moderní a ne příliš konzervativní babička? Nebojte se pořídit stále populárnější dětské náušnice z bílého zlata.

Další typ pro krásný dárek jsou zlaté dětské přívěsky. Existují nádherné soupravy dětských šperků, kdy se náušničky přesně hodí ke zlatému přívěsku. V nabídce také najdete nejrůznější tvary dětských přívěsků jako jsou srdíčka, zvířátka, květiny nebo například andělíček.

 

Pro chlapečka

Při narození chlapce se nabízí otázka, jaký šperk do kolíbky mu pořídit. Náušničky ani prstýnky nepřicházejí v úvahu. Doporučujeme se zaměřit opět na zlaté dětské přívěsky. Originálním přívěskem bude zlaté znamení zvěrokruhu, ve kterém je hoch narozen. Přívěsek písmene, kterým začíná jeho jméno, také mile potěší.

Chcete-li přesto něco jiného, budete muset trošku zapátrat, ale jistě najdete přívěsky např. ve tvaru fotbalového míče nebo kopaček. Některé přívěsky se zvířátky se také hodí pro kluky. Navíc mezi tzv. neutrální přívěsky patří čtyřlístek, andílek nebo zlatý křížek. Opravdu je z čeho vybírat. My už vám přejeme jen krásné chvilky s vaším novorozeným andílkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno