Slunce i stín vám dopřejí žaluzie

0

Ložnice nebo kancelář, která je zalitá sluncem, je na první pohled útulná a má příjemnou atmosféru. Občas ale potřebujeme před slunečními paprsky dát přednost stínu a pak přichází ke slovu rolety a žaluzie.

Touha vidět alespoň malým otvorem ze svého příbytku ven provází lidstvo od nepaměti. Částečně kvůli bezpečnosti a ochraně svých blízkých před nepřáteli či dravou zvěří a částečně proto, aby uvnitř obydlí bylo alespoň trochu světla. Po vynálezu skla se začala oka zvětšovat, protože už nebylo tolik potřeba brát ohled na unikání tepla, když otvory ve zdech chránilo sklo. Sluneční světlo nám přináší pozitivní náladu, osvětluje prostory a má na nás celkově kladný vliv. Při práci nebo třeba sledování televize však můžeme vnímat světlo spíše rušivě, když se nám odráží od obrazovky a tak hledáme možnosti, jak si místnost zastínit. Do obýváků i kanceláří se výborně hodí elegantní vertikální žaluzie, které mohou svou barvou nebo provedením dokonale doplňovat celkový vzhled interiéru a přitom spolehlivě poskytovat stín tam, kde je potřeba.

Rolety a žaluzie ale neslouží jen k zastínění, brání také okolí před pohledy do našeho domova a to zvláště večer a v noci, kdy uvnitř svítíme a venku je tma. Navíc právě v noci nám mohou poskytnout potřebné temno a klid pro kvalitní spánek, kdy nechceme být rušeni pouličním osvětlením a projíždějícími auty. Termoregulační venkovní rolety náš domov ochrání nejen před světlem a slunečními paprsky, ale i horkem a tropickými teplotami. S blížícím se létem je pak možnost udržet si v místnosti příjemnou a komfortní teplotu velkým bonusem, zvlášť, pokud nás opět čeká několik tropických měsíců.

Sluneční světlo nás nabíjí energií a stejně jako vše živé, i my ho k životu potřebujeme. Někdy se však chceme schovat, ochladit nebo prostě jen pracovat či si odpočinout v pohodlí a přítmí, ke kterému nám pomáhají právě různé žaluzie. Ty navíc mohou tvořit skvělý doplněk interiéru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno