full screen background image

Dětské kusové koberce jsou nezbytnou součástí každého dětského pokojíčku

V žádném z dětských pokojíčků by rozhodně neměly chybět tematické dětské kusové koberce, které by znázorňovaly, co vaše dítě doopravdy baví. Přesvědčte se sami, kolik takových vzorů je v dnešní době na trhu k sehnání!

 

Nepodceňujte volbu barvy!

Je škoda do pokojíčku nepoložit pestrobarevný koberec, na kterém si vaše děti jistě budou rádi hrát. Nicméně, je třeba vsadit na správnou barvu – je totiž nutno mít na paměti, že tmavé a syté barvy dětský pokojíček opticky zmenší, a naopak světlé barvy jej udělají opticky větší.

 

Co děti nejvíce baví?

Nejoblíbenější dětské kusové koberce je bez pochyb koberce s motivem silnice či města, po kterém si děti – převážně tedy kluci – rádi hrají s autíčky. Nicméně, vhodné je také pořízení interaktivního kusového koberce, jež naučí děti poznávat barvy a tvary. Předškoláci také jistě ocení koberec s písmeny a číslicemi.

 

Jaký vybrat materiál?

  • Pro před školáky a studenty

Samozřejmě, nejideálnější materiálem pro dětské kusové koberce do pokojíčku je vlna. Vyznačuje se totiž dlouhou životností a taktéž odolností. Nemusíte se bát, že by vaše dítě prochladlo i v těch nejchladnějších dnech, jelikož vlna je samozřejmě maximálně hřejivá ale také měkká a příjemná na dotek či na posed. Jejich pořizovací cena je sice o něco vyšší, ale můžete si být jisti, že kupujete opravdovou kvalitu!

  • Pro ty naše nejmenší ratolesti

Pokud svým dětem zařizujete úplně první pokojíček, měli byste vsadit na koberec z umělého materiálu. Nejvhodnější z nich je nylon, jelikož je trvanlivý a pevný. Velmi často je nylonový koberec také vybaven speciálními úpravami proti jeho zašpinění. Pokud nejste zrovna „fanda“ nylonu, určitě vsaďte na polyamidové vlákno. Překvapí vás totiž jeho antistatické vlastnosti a odolnost proti vysokému zatížení.

Kusový koberec do dětského pokojíčku je nejenom praktický, ale také hlavně zábavný pro vaše děti. Už jej máte také?
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *