K vánočním svátkům patří světla – zahrňte je do svých příprav

0

Bez světel všude kolem a svíček planoucích snad v každé domácnosti, by to nebyly pravé Vánoce. Vánoční svátky mají být prozářené štěstím i světlem. I adventní období nám přece začíná zapálenou první svící na adventním věnci. I proto mají také Vánoce označení „Svátky Světla“.

 

Proč jsou Vánoce „Svátky světla“?

Světlem je především označován v křesťanství příchod Ježíše Krista. Ale také Židé, kteří slaví Chanuku, označují tyto dny za Svátky Světla. Jelikož jde o připomínku zázraku při znovupostavení jejich chrámu. Tehdy měli posvátný chrámový olej, který měl vystačit pouze na jeden den. Vydržel však zázrakem svítit po celých osm dní, takže stačili za tu dobu vylisovat, připravit a posvětit olej nový. Na připomínku tohoto zázraku slaví dodnes Chanuku jako Svátky Světla.

Připomínku Vánoc jako Svátků Světla, udržují novodobě ještě Skauti. Ti roznášejí po světě světlo, které se každoročně zažehává v Betlémě. Bezesporu jde o připomínku příchodu světla na zem – v podobě Ježíše Krista.

Nezapomeňme, že to pravé světlo můžeme nalézt jedině sami v sobě a v druhých osobách. Každopádně Vánoce i advent si projasněte co největším množstvím světel a světýlek. Vzdávat se ho nemusíte ani v případě, že z bezpečnostních důvodů svíčky v domácnosti raději nezažínáte. Domácnosti, které obývají divocí domácí mazlíčci nebo neposedná dítka, mohou být prozářeny vánočními světelnými řetězy v různých provedeních a barvách. Radost a vánoční atmosféru si můžete doladit třeba bílým vánočním LED světlem CL-400 W. S celkovou délkou 18 m si s ním můžete vyzdobit i větší objekty. Napájení je řešeno přes AC adaptér s IP44 bezpečnostním krytováním. Jako výzdoba jsou tyto vánoční světla vhodná pro interiér i exteriér.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno