Dětské náušnice z bílého nebo ze žlutého zlata?

0

Každá maminka chce mít svou malou princeznu krásně ozdobenou prvními náušničkami. Mnohdy však rodiče neřeší jen otázku módních trendů a slušivosti. Chtějí mít především jistotu, že bude dítko náušnice dobře snášet po zdravotní stránce. Pro své drobečky si přejeme jen to nejlepší a neohlížíme se na cenu. Zlato je pro čerstvá miminka výbornou volbou.

 

Zlato

Ve zlatnictví se používá 14-ti karátové zlato. V České Republice je nutností opatřit veškeré zlaté šperky státním puncem, který dokazuje ryzost zlata. Barva zlata je závislá na přidávání jiných kovů do slitiny. Obsah ryzího zlata ve slitině 14-ti karátového zlata je 585/1000. Tedy 585 dílů zlata a zbytek jsou ony přidané kovy.

Žluté zlato – slitina zlata, stříbra a mědi

Bílé zlato – slitina zlata, niklu, paladia a stříbra

Červené zlato – slitina zlata a mědi

Růžové zlato – slitina zlata, mědi a stříbra

 

Jaké zlato zvolit?

Jistě si maminky chtějí být jisté, že nenastanou žádné komplikace co se týče alergické reakce. Zlato je u dětí velmi dobře snášeno. V mizivém procentu se může dostavit nechtěná reakce, či jiné podráždění ouška. Není to však reakce na samotné zlato, nýbrž na jiné kovy, které jsou do slitiny přidávány. Při sebemenším podezření ihned vyhledejte dětského lékaře.

Zlaté dětské náušnice si pro svou teplou žlutou barvu a vysoký lesk oblíbilo spoustu lidí po celém světě. V dávnějších dobách bylo žluté zlato výsadou králů a panovníků, proto je bráno za určitý symbol bohatství. Zároveň je to i druh investice, protože cena za gram zlata neustále stoupá. Krásně pasuje k dětem se snědší kůží a tmavšími vlasy.

Dětské náušnice z bílého zlata se začali těšit velké oblibě až v několika posledních letech. Symbol elegance, jemnosti a čistoty je u bílého zlata evidentní. Dětské náušnice z bílého zlata bývají trochu dražší než ty ze zlata žlutého. Může za to jiná výrobní technologie, která je o něco více náročnější. Bílé zlato naopak sluší tzv. světlejším typům dětí.

Je-li na vás zlatý šperk cenově příliš náročný, existuje dostupnější varianta ve formě stříbrných dětských náušnic. Stříbro je na oko téměř totožné se zlatem bílým, ovšem má svou malou nevýhodu. U stříbra je větší riziko alergické reakce. Proto není vyhledáváno pro naprosto první dětské náušnice, ale až pro starší slečny, které už na stříbro reagují dobře.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno