Insolvence s půjčkami nekamarádí

0

Úvěrové služby jsou dostupné široké veřejnosti. Rok co rok jich využívá více lidí, peníze si neváhají půjčit mladí i staří. Mladší generace preferuje rychlé půjčky a hypotéky. Starší generace je opatrnější a při výběru je pro ni důležité úročení a rozložení všech elementů tak, aby byla výše splátky co nejnižší.

 

Vše má své hranice

Hodnoty a pohnutky při zřízení střednědobé půjčky jsou odlišné. Základním kamenem všech transakcí by ale měla být finanční gramotnost a odpovědnost. Ta se osvědčí ve většině případů. Střednědobá půjčka nevyžaduje nutnost ručitele, ani zástavy majetku. Princip důvěry, benevolence a systému benefitů má ale své hranice. Těmi jsou exekuce a insolvence.

 

Ochrana před dluhovou pastí

Pokud je člověk v insolvenci, na solidní půjčku od TOMMY STACHI nedosáhne. Věřitel nepodporuje nešvar zbytečného zadlužování, nesouhlasí s trendem dalšího bezhlavého zatížení, které může vést k finančním krachům, osobním bankrotům a nešťastným osudům s dramatickými konci. Solidní věřitel má být vzorem občanské morálky, suplovat kamarádskou výpomoc a chránit klienta před dluhovou pastí.

 

Prevence proti předlužení

Půjčování peněz v insolvenci je amorální. Finanční úpadek totiž nevyřeší žádná půjčka, ale je třeba přistoupit k takovým krokům, jako jsou konkurz, reorganizace, oddlužení nebo zvláštní způsoby řešení úpadku. Všechny případy spadají do kompetence insolvenčního zákona, který rozeznává dva základní formy: platební neschopnost a předlužení.

Zejména předlužení se dá preventivně předcházet. Byť se to zpočátku nezdá, hned několik půjček souběžně může přerůst přes hlavu i sebezdatnějšímu a zkušenému plátci. Nepůjčujte si víc, než skutečně potřebujete!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno