Jak zjednodušit svůj styl oblékání

0

Je pro vás každodenní oblékání do práce, do školy nebo do města spíš stresující záležitostí? Vzpomenete si, kolikrát jste stáli před svým přeplněným šatníkem a stěžovali si, že nemáte co na sebe? Poradíme vám, jak to změnit a jak co nejvíc zjednodušit svůj styl oblékání.

Najděte svůj styl

Zkoušeli jste někdy určit svůj styl oblékání? Nemusíte se škatulkovat jen do jednoho stylu, ale kombinací maximálně dvou si výrazně ulehčíte každodenní oblékání. Vyberte si například ležérní eleganci, která kombinuje pohodlný styl oblékání s upraveným vzhledem. Stejně tak se k sobě hodí sportovní a mladistvý look. Je na vás, jakému stylu dáte přednost. Při výběru se zajímejte nejen o vzory a barvy, ale také materiály a střihy, ideální pro vaši postavu.

Vhodné kombinace

Při výběru barev kombinujte maximálně tři různé barvy. V ideálním případě vybírejte jen dvě barvy. Ideálním způsobem, jak zjednodušit šatník jsou neutrální tóny, přírodní odstíny a případně ke kombinaci pastelové barvy. Pokud volíte oblečení v sytých barvách, vsaďte na jemné a decentní doplňky. Snažte se vždy zachovat určitou harmonii.

Zaměřeno na spodní prádlo

Pokud máte pocit, že byste se v přírodních tónech a neutrálních odstínech barev cítili nepřirozeně, vsaďte na barevné dámské a pánské spodní prádlo. I v tomto případě však vsaďte na kvalitu a komfort při nošení. Mějte ve svém šatníku dostatek bavlněných klasických kalhotek v oblíbeném střihu, případně s vyšším pasem. Mezi oblíbené pánské spodní prádlo patří pánské bavlněné trenýrky, ať už jednobarevné, s vtipným potiskem nebo s geometrickými vzory.

Rozdělení šatníku

Rozdělte si šatník na formální oblečení do práce nebo na společenské události. Vyhraďte si část skříně pro domácí oblečení, kam patří tepláky, mikiny i trička. Vyhoďte bez milosti obnošené, děravé a staré oblečení. Snažte se dodržet jednouchou poučku, že když koupíte jeden nový kousek oblečení, jeden starý musí z šatníku pryč. Nepořizujte si oblečení jen, protože je aktuálně v módě, dbejte na nadčasovost, kvalitu oproti kvantitě a padnoucí střih.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno