Jak nespadnout do registru dlužníků?

0

Registr dlužníků je na tom stejně jako oheň. Je dobrý sluha, ale špatný pán. Jedná se o největší národní informační systém, který umožňuje vyhledat nesplacené závazky osob a firem. Zajišťuje kontrolu a prevenci před vznikem neplatiče a u již vzniklých neplatičů zvyšuje šanci na vymahatelnost pohledávek.

Přehledný, důsledný a hlavně adresný. Není příjemné vidět pod hlavičkou insolventních dlužníků právě své jméno. Jak předejít situaci, aby se člověk mezi nimi neviděl?

 

Nebagatelizovat problémy

I dluhy jsou čestné, když se platí. Registr dlužníků slouží jako varování před lidmi, kteří nedokážou nebo nechtějí zvládat hradit své závazky. Jediným způsobem, jak se této ostudě vyhnout, je ukočírovat svůj finanční tok se vztyčenou hlavou.

V případě finanční těžkosti nebo déle trvajících nesnází je potřeba užít rozumu a vykrýt výpadek pomocí střednědobé půjčky. Lze si půjčit sumu od 10 do 150 tisíc, s délkou splácení od 12 do 60 měsíců. Peníze je možné užít bezúčelně bez udání důvodu a získat je hned po podpisu smlouvy. Výhodou půjčky je naprostá transparentnost a oproštění se od poplatků za vyřízení a následné možné splacení předem.

 

Korektní jednání

Solidní věřitel s klientem nehraje hru na schovávanou a nepíše do smlouvy podmínky malým písmem, dokonce ani nevyžaduje ručitele nebo majetek k zástavě. Do obchodního vztahu se vstupuje s čistým štítem, bez postranních úmyslů a snaze někoho poškodit nebo znevýhodnit.

Každý žadatel si může svou půjčku nasimulovat pomocí on-line kalkulačky, která ukáže úrok, RPSN, výši částky k měsíční úhradě a celkovou dobu splácení. Člověk si tak může sám najít variantu, která by pro něho byla optimální. Výpočet je sice pouze orientační, dokáže ale odpovědět na mnohé. Všechny ostatní dotazy pak rád zodpoví vyškolený personál na Call centru nebo si o půjčku lze zažádat rovnou přes formulář na webové stránce poskytovatele půjček.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno