Pár tipů, jak se zbavit řas, mechu a špíny okolo domu

0

Také v létě dostala vaše terasa a chodníčky kolem domu zabrat? Divíte se, kde se vzal ten zelenavý nádech v rozích, jak mech prorostl vzadu na zahradě i do mezer mezi kameny nebo že dlaždice na pochozí cestě jsou pořád nějaké zašedlé? Nedivte se. To jen počasí, zvířata, vaše rodina a příroda vykonali své. Kdo to ale má čistit? Zkuste to jinak. Tlakové myčky představují snadnější způsob čištění s vynikajícím výsledkem za zlomek času.  

Podívejte se, jak na to:

Kvalitní tlakové myčky jsou vytvořeny tak, aby s nimi bylo možné čistit různé materiály a plochy. Například, máte-li doma dřevěnou terasu, postupujte co nejopatrněji, abyste nepoškodili dřevo. Ideální je zvolit tlakovou myčku, například Kärcher K 5 FULL CONTROL HOME se speciálním nástavcem – T-racer, který šetrně, a přesto s dostatečnou silou plochu vyčistí a nepoškodí ji.

Pro čištění pevnějších ploch můžete použít koncovku se širším či užším paprskem. Tak velmi snadno odstraníte například řasy, které podkladu dávají nevzhledné zelenavé zabarvení. Lehce se zbavíte i lišejníku či mechu z kamenné zídky.

Tlakovou myčku lze použít ale i k odstraňování plevele. Úzkým paprskem rostlinu odříznete od země.

Tlakovou myčkou ale nemusíte čistit jen venkovní prostory. Ideální jsou pro mytí aut, kol, ale také motorek a vašich dalších miláčků.

 

I bez tlakové vody

Některé tlakové myčky dokážou využívat i alternativní zdroje vody – jako jsou rezervoáry, kanystry, potok nebo rybník. Díky tomu můžete ještě lépe šetřit vodou.

 

Jak nastavit ten správný tlak

S tlakovou myčkou K 5 FULL CONTROL HOME (NYNÍ ZA ZVÝHODNĚNOU CENU 10 490 Kč) budete na každém povrchu požívat ten nejvhodnější tlak. Stupeň tlaku si můžete nastavit na pracovním nástavci a vždy vám jej zobrazí i LED kontrolka na pistoli, tudíž máte kontrolu stupně tlaku maximálně pod palcem. Na režim čisticího prostředku můžete přepnout snadno a bez jakékoliv výměny pracovního nástavce. Tlaková myčka K 5 FULL CONTROL HOME je stabilní a zároveň kompaktní, takže manipulace se zařízením je velice snadná. Součástí balení je i Home Kit s čističem ploch T 350 a Čistič kamene 3 v 1.

Snadné nanášení čisticího prostředku také umožňuje pěnovací tryska, se kterou vytvoříte aktivní pěnu. Oceníte ji zejména při mytí aut, plastového zahradního nábytku a některých ploch.

Více na www.karcher.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno