full screen background image

Jak zabavit děti na zahradě?

Letní prázdniny jsou přímo stvořené pro dovádění na čerstvém vzduchu. Děti mohou pobíhat po venku a užívat si krásného počasí. Aby na zahradě nebo na dvorku chtěly trávit čas, musíte je ovšem náležitě zabavit. Jaké hračky jim pořídit, aby nuda neměla žádnou šanci a vaše malé ratolesti si na počítač nebo televizi ani nevzpomněly?

 

Prostor pro kreativitu a fantazii

Na žádné zahradě pochopitelně nesmí chybět pískoviště. Právě ono totiž naplno otevírá magický svět dětské fantazie. Přitom stačí tak málo – kyblík, lopatka, formičky, nadšení a kreativita – aby pod malýma dětskýma ručičkama vznikly dálnice, hrady či celá města. Na zahradu se skvěle hodí plastová pískoviště, která seženete v různých tvarech, barvách i velikostech. Díky jejich pevnému dnu je navíc lehce proměníte v malý bazének, kde si vaše batolata mohou dosytosti užívat vodních radovánek.

 

Svět v pohybu

Dostatek fyzické aktivity je důležitý pro zlepšení fyzické kondice. Chcete-li, aby vaše dítko získalo k tělesnému pohybu kladný vztah a netrpělo obezitou, pořiďte jim prolézačky. Ty už totiž dávno nejsou jenom výsadou dětských hřišť, dnes je může mít doma každý, kdo vlastní zahradu. Při této trochu adrenalinové kratochvíli si vaše ratolesti procvičí hrubé motorické dovednosti, celkovou obratnost, prostorovou orientaci a vylepší svou koordinaci.

 

Bezpečnost na prvním místě

K nejoblíbenějším dětským hrám patří zaručeně hry na dospělé. Malé ratolesti totiž moc rády pronikají do světa dospělých a napodobují své rodiče při nejrůznějších činnostech, ať už jde o zahradničení nebo kutění. Jednou z nejoblíbenějších aktivit pro ně ale představuje vaření. Milují, když mohou asistovat a spolupodílet se na přípravě pokrmů, ať už doma v kuchyni nebo venku při grilování. Rozžhavenákamna ani gril však netvoří zrovna bezpečné a vhodné prostředí, kam bychom mohli naše potomky bez obav pustit. Aby si neublížili, pořiďte jim na zahradu jejich vlastní dětskou kuchyňku, v níž se mohou vyřádit, aniž by jim hrozilo zranění. Na výběr jsou nejrůznější varianty, které si v ničem nezadají s těmi opravdovými „dospěláckými“. Nechybí v nich kuchyňské náčiní ani moderní spotřebiče, které jim pomohou ukuchtit ty nejlepší dobroty. Tak, dovolte vašemu potomkovi proměnit se v mistra šéfkuchaře!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *