Letní líčení – jak na něj, aby vydrželo?

0

Léto udeřilo v plné síle. Teploty letí vzhůru a udržet si dokonalý vzhled, když venku panuje vedro k zalknutí, je čím dál těžší. Jak se nalíčit, aby make-up přežil horké dny a zůstal bezchybný od rána až do večera?

Obměňte vaši kosmetickou výbavu

S příchodem léta bychom měli obměnit nejen šatník, ale také kosmetickou výbavu. Na pečující produkty i dekorativní kosmetiku jsou totiž v tomto období kladeny specifické nároky, musí odolat vysokým teplotám i silným slunečním paprskům. Jedině tak budete neustále vypadat, jako byste zrovna odešla od vizážisty. Hutné olejové krémy vyměňte za lehké gelové hydratační fluidy, těžké a vysoce krycí make-upy zase za jemné BB krémy, které sjednotí a rozzáří pleť, neucpávají póry a nezalézají do vrásek. Produkty by vás měly nejen zkrášlovat, ale také chránit, vybírejte proto takové, které disponují dostatečně vysokým faktorem.

Krásná pleť je základ

S líčením to nepřehánějte, držte se minimalismu a snažte se o co nejjednodušší make-up. Základem je zářivá a sjednocená pleť, kterou vám pomohou zajistit tónovací krémy, bronzery a rozjasňovače. Pod silnými  vrstvami  a hutnými texturami se póry rychle ucpávají, protože pokožka nemůže dýchat. Trápí-li vás nedokonalosti ve formě pupínků nebo kruhů pod očima, použijte proto místo těžkého „maskování“ raději jen korektor. Opatrně zacházejte také s pudrem, kterým jen velmi jemně poprašte tzv. T-zónu, tedy oblast čela a nosu. Sáhněte nejlépe po zapečeném pudru, který je vhodný pro všechny typy pleti, nezvýrazňuje vrásky ani póry a dodává pokožce sametový nádech.

Méně je více

Také v případě líčení očí platí, že méně je více. Volte voděodolné varianty, ve kterých seženete nejen řasenky, ale i oční stíny. Obstarat si k nim nezapomeňte také vhodný odličovač očí, protože odstranit je, někdy bývá pořádný kumšt. Střídmost se vyplatí rovněž v případě rtů, postačí vám jen bezbarvý balzám nebo třpytivý lesk. Pokud se nechcete vzdát oblíbené rtěnky, pak alespoň sáhněte po méně nápadných odstínech a zcela se vyhněte tmavým matným barvám. Léto by mělo být hlavně zářivé – tak rozsviťte svůj vzhled!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno