full screen background image

Jak zmírnit pocení?

V dnešní době jsou skvrny od potu nebo nepříjemný zápach téměř společenským trapasem, i proto považujeme používání antiperspirantů a vůní za základní hygienu. Musí však fungovat.

Pocení je přirozená činnost organismu, která mu pomáhá se ochlazovat. Potí se každý, někdo více, někdo méně, ale všichni za jedním účelem, vyvarovat se přehřátí organismu. Při tělesné zátěži jako je cvičení, běh nebo práce na zahradě se naše tělo ochlazuje stejně intenzivně jako v horkém dni a i když se jedná o naši přirozenost, je pot pro mnoho lidí nepříjemný. Samotný nijak nezapáchá, ale v kombinaci s bakteriemi a odumřelou kůží vytváří nepříjemný odér, který se snažíme řešit antiperspiranty, deodoranty a parfémy. Osobní hygiena pomáhá, ale není všemocná a tak se můžeme potit třeba už pár minut potom, co jsme dokončili sprchování. Vybírat antiperspiranty bychom tak měli nikoli podle vůně, ale podle účinnosti.

Deodorant neumí zabránit tvorbě potu, pouze umí zmírnit a redukovat zápach, který překrývá svou vůní, oproti tomu antiperspirant přímo omezuje tvorbu potu. Nejčastěji se používají ve formě tuhého antiperspirantu nebo oblíbeného roll-onu, kuličky. Účinné antiperspiranty stačí použít jednou za den až dva a pocení nám omezí, u levných výrobků je potřeba počítat s velmi častým použitím a menším efektem.

Kvalitní a osvědčený je antiperspirant Driclor, který se používá na noc jen jednou až třikrát týdně a doporučují ho kožní lékaři po celém světě. Tento antiperspirant je vhodný pro použití na celé tělo a tak je řešením nejen proti pocení dlaní, nohou či podpaží, ale i hrudi, čela nebo tváří. Driclor je bez parfemace, mohou ho tak používat ženy i muži a lze jej doplnit o oblíbený parfém.

Pokud vás trápí nadměrné pocení nejen po sportovním výkonu, ale i během běžného dne, je pro vás Driclor trvalým a osvědčeným řešením, jak se zbavit pocení a nepříjemného zápachu.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *