full screen background image

Všechny ženy milují květiny

Nenajdete na světě ženu, které by květina neudělala radost. I když některé jsou oblíbenější a na jiné se občas zapomíná, květina ženu vždy potěší. Proč tomu tak je?

Květiny vnímáme jako něco výjimečného a krásného. Už ve starověku se ženy zdobily čerstvými květy, které jim dodávaly na půvabu a svůdnosti a stejně tak milovaly vyzdobené místnosti i procházky rozkvetlými zahradami. Která z žen by se netěšila na jaro a první voňavé květy narcisů a tulipánů. I když muži nemusí chápat, co na květinách všechny ženy vidí, mají v rukou jednoduchý nástroj, jak svou vyvolenou potěšit. Kytice ale nemusí být darována jen od muže, i ženy mohou udělat radost své kolegyni, kamarádce nebo mamince nebo sobě. Voňavá pozornost může sloužit i jako poděkování za pomoc, oblíbená pozornost k nějakému životnímu výročí či jen tak, jako momentální nápad jak někoho blízkého potěšit. Pokud je s donáškou květin spojeno i překvapení, je o radost a potěšení postaráno. Oním překvapením může být třeba donáška květin až ke dveřím kanceláře nebo domu. Dovoz květin není jen záležitostí hlavního města, rychlé doručení květin Brno nebo jiná města potěší po celé republice.

Proč ale mají ženy květinu spojenou s láskou, romantikou či vděkem? Už po staletí je symbolem ženskosti, zvláště pak lilie nebo orchideje. Drobný kvítek nebo velká kytice pak provází divadelní hry, romány i televizní filmy všude tam, kde chce muž vyznat ženě lásku bez ohledu na to, zda tak činí poprvé nebo po desáté. Rudé růže nebo naopak luční kvítí v zajímavém aranžmá jsou pak znakem elegance a luxusu. Zajímavá je i květomluva, kdy každá květina vyjadřuje určitý pocit nebo  vzkaz a správný výběr tak může mít i symbolický význam pro tu, které jsou květy určeny.

Neexistuje ale návod, která květina je pro kterou ženu nejoblíbenější. Nikdy nic nezkazíte kyticí tulipánů, gerber nebo růží, ale na tu nejoblíbenější květinu se budete muset zeptat. I pokud ji neznáte ale máte zaručeno, že květina udělá radost vždy a za všech okolností.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *