Pergola sluší každé zahradě

0

Místo, kde můžeme o samotě odpočívat, grilovat s rodinou nebo oslavovat s přáteli, by mělo být součástí každé zahrady. Komfort a ochranu před počasím zajistí pergola.

Dávná historie

Už v dobách starověkého Říma byla pergola součástí domů, sloužila především jako prostor k lenošení i zábavě a chránila před prudkým sluncem. Dnes od pergol očekáváme stejný komfort jako v minulosti: ochranu před slunečními paprsky i deštěm a tedy možnost trávit čas v pohodlí na čerstvém vzduchu. Při doplnění o boční zastínění pak získáme prostor, ve kterém nefouká a cítíme se v něm příjemně. Pergoly navíc mohou prodloužit letní sezónu právě díky ochraně před počasím a  vytvořením příjemného posezení bez ohledu na to, zda venku pofukuje už chladný vítr nebo se žene jarní přeháňka. My můžeme grilovat, číst knihu nebo si jen vychutnávat kávu a nenechat se vyrušovat rozmary počasí.

Zastíněné posezení

Stále populárnější jsou hliníkové pergoly, které se hodí nejen k moderním stavbám, ale i klasickým domům. Jejich lehká a přitom pevná konstrukce odolá větru, mrazu i slunečním paprskům a nevyžaduje téměř žádnou údržbu a má velmi dlouhou životnost. Při plánování pergoly nezapomeňte myslet na to, co vše by se pod ní mělo schovat a kolik osob ji bude využívat. Mnohočlenná rodina, u které je každou chvíli někdo na návštěvě a grilování patří mezi běžnou přípravu jídla bude jistě potřebovat mnohem větší prostor, než starší pár toužící po klidu a soukromí. Pergola má pevnou konstrukci, kterou nelze přemisťovat ani nijak schovat. Pokud tak chcete pro určité chvíle mít prostor volný, zvolte spíše markýzu, kterou v případě potřeby zatáhnete a které je ve staženém stavu téměř neviditelná. Kvalitní markýzy vás také ochrání před sluncem i deštěm, jejich instalace není nijak složitá, kotví se přímo na fasádu domu.

Když máte u domu pergolu nebo markýzu, nemusíte při změně počasí běžet hned domů nebo sklízet ze stolu. Snídani nebo pozdní oběd si můžete vychutnat kdykoli se vám zachce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno