Mops – nejlepší přítel člověka

0

Na pohled malý chrochtající tvor se zakrouceným ocáskem a velkýma očima dokáže překvapit nejen svou povahou, ale také rychlostí a chutí k pohybu.

Přátelské plemeno mops se řadí mezi ty nejstarší. Jeho původ se datuje už do staré Číny, do období dynastie Sung, kde už kolem roku 1000 bylo zobrazováno jako věrný společník. Panovníky i jejich poradce doprovázel mops na jednání, do bitev i při tichém rozjímání v kruhu rodiny. V Evropě se pak začal mops objevovat v 15. století a hned si svou roztomilostí a kamarádskou povahou získal opět místo jako dokonalý a věrný mazel a společník. K tomu ho určuje už jeho hravá povaha, miluje děti i  dospělé, rád si hraje a neustále potřebuje být v kontaktu s člověkem. Na rozdíl od mnoha jiných plemen malého vzrůstu, jako je třeba francouzský buldoček, nebyl mops nikdy vyšlechtěn za nějakým konkrétním účelem. Lov zvěře, boj ani jiné povinnosti se ho nikdy netýkaly, je to zkrátka mazel a kamarád.

Mops není konfliktní, přivítá v domácnosti kohokoli ať už jde o člověka nebo zvíře. Rád si hraje a je v kontaktu se svými majiteli, na učení povelů ho ale moc neužije. I když je velmi inteligentní a empatický, raději dá přednost hře s míčky nebo gumovými hračkami než práci. Proto mu nakupte dostatek hraček, aby měl stále na výběr a mohl se s vámi zabavit, velký výběr nabízí www.mujmazlik.cz. Mopsi hodně línají a jejich krátké chlupy brzy najdete na každém kousku svého oblečení i při snaze udržet vše v čistotě, navíc neustále vyhledávají kontakt a tak budou stále ve vaší blízkosti. Mají sklon k obezitě, což jim působí zdravotní komplikace a tak je nutné u krmení mopsů přemýšlet a plánovat, raději denně dát více dávek a případnému přibírání se tak bránit.

Lovce ani hlídače v mopsovi nenajdete, ale skvělého parťáka s věrnou povahou a veselýma očima ano. Do rodiny s dětmi ideální plemeno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno