Vyhledávání finančně dostupných realit nikdy nebylo jednodušší

0

Cestu k vlastnímu bydlení v současné téměř nikdo nemá vyšlapanou. Problémem není ani tak nedostatek nemovitostí, jako spíše způsob, jakým je zafinancovat. Ceny nemovitostí v hlavním městě dosahují svého maxima a podmínky udělování hypoték jsou přísné. To však neznamená, že se musíte stěhovat pod most. Existují i jiná řešení. Chytřejší a efektivnější.

Za totality byly byty na příděl. Bydlel každý. Mnohdy zdarma. Dnes za třípokojový byt v Praze zaplatíte i deset milionů korun. Záleží na tom, v jaké lokalitě se chcete probouzet. Ne, nepřepadla nás nostlalgie po dobách totalitních, jen naznačujeme, že dnešní generace se potýká s jinými problémy, než jejich rodiče a prarodiče. Ti bydlení zkrátka neřešili. Nemuseli.

 

Ceny v metropolích dosahují maxim

Dnes to je jiné. Ve velkých městech jsou ceny bytů vyšponovány na maximum. Většina rodin si je nemůže dovolit. Tak hledá náhradní řešení. Na odbyt z výše zmíněných důvodů jdou malé garsonky. Malé byty jsou samozřejmě levnější. Uznejte ale sami – vtěsná se do garsonky 1 + kk čtyřčlenná rodina?

 

Hypotéka na doživotí? Děkuji, nechci!

Nevtěsná. Ani kdyby chtěla. Jako studentské bydlení, proč ne? Ale který student zase má dva miliony v kapse na nový byt? Otázkou do pranice tak je, jestli někdy bude mít tato situace, jež se spíš přibližuje krizi, vůbec nějaké řešení. Zadlužit se a do smrti splácet vražednou hypotéku (odtud také anglický název mortgage, mort v překladu znamená smrt) „Děkuji, nechci!“, odpoví vám většina dotazovaných. Včetně mě.

 

Vykašlete se na Prahu

Co tedy s tím? Řešení je několik. Jedním z nich je vykašlat se na Prahu a najít si bydlení třeba v Kladně. Pod odkazem Kladno byty na prodej najdete byty v cenách od milionu a půl. Přechodným řešením ovšem může být i levný pronájem chaty a chalupy, kterým navíc zabijete dvě mouchy jednou ranou. Pronajmete si nemovitost k bydlení a rekreaci zároveň. Tím ušetříte za víkendové pobyty.

 

Za hranicemi metropolí je levněji

Sháníte prostory pro podnikání? I jejich ceny jsou výhodnější za hranicemi velkých metropolí, jak se ostatně můžete sami přesvědčit třeba na odkazu pronájem nebytových prostor Hradec Králové. Mnohem dostupnější zde jsou i ceny domů. Moderní rodinné domy na klíč tu seženete i za tři miliony. Není to lepší řešení, než se měsíc co měsíc děsit, zda splatíte další měsíční splátku hypotéky?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno