Odhalte kouzlo meridiánových masáží

0

Meridiánové masáže slouží k efektivnímu vyčištění akupunkturních drah. Chcete vědět, jak přesně fungují a v čem spočívá riziko neprůchozích meridiánů?

 

Meridiány: O co se jedná a jak přesně fungují?

Meridiány symbolizují energetické větve. To znamená, že se jedná o vstupy energie do jednotlivých orgánů. Aby vnitřní orgány mohly fungovat přesně tak, jak mají, jsou každý den dvě hodiny ošetřovány centrální energií. To znamená, že přibližně 70 % naší životní energie je každé dvě hodiny v meridiánu jiného orgánu.

Pro lepší pochopení celé problematiky je ideální si vše vysvětlit na jednouchém příkladu meridiánu slinivky. V něm se centrální energie shromažďuje každý den od 9:00 do 11:00. Jestliže je meridián volný, energie se v něm volně pohybuje. A dokáže slinivku vyčistit, posílit a případně i uzdravit v případě, že by se zde vyskytoval nějaký problém.

 

A co když je meridián neprůchozí?

Ne vždy je však meridián krásně čistý. Může být zanešený, nebo případně i zcela neprůchozí. Neznamená to automaticky, že člověk hned onemocní. Proces degenerace kvůli nedostatečnému čištění a vyživování je totiž dlouhodobý.

Na skutečnost, že se energie ke slinivce pořádně nedostane, tělo upozorňuje různými způsoby. Například sníženou imunitou, otoky nebo nadýmáním. U žen se může objevit i silné menstruační krvácení.

 

Jak by měla meridiánová masáž probíhat?

Před tím, než meridiánová masáž započne, by si vás měl terapeut prohlédnout. Díky tomu dokáže co nejefektivněji vyrovnat případné disharmonie ve vašem těle. Následně se pustí do důkladného prohřívání a uvolnění vašeho těla. Tento krok je důležitý, aby terapeut dokázal snadněji vyčistit blokády v meridiánech a uvolnit svalstvo zejména při rozvolňovací masáži.

V rámci meridiánové masáže se velmi často využívá akupunktura, která přispěje k efektivnějšímu účinku celé terapie. V rámci ní se terapeuti snaží vyčistit vždy celý párový meridián a je potřeba počítat s tím, že zejména poprvé bývá tato procedura poměrně bolestivá. A může se stát i to, že po čištění meridiánů zůstanou na těle modřiny.

Více informací ze světa celostní a čínské medicíny najdete na www.netradicni-medicina.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno