Peněženku už nebudete muset mít nacpanou jízdními doklady. Postačí kreditní karta

0
41317965 - close-up of a woman cleaning carpet in front of man sitting on couch

Od nového roku bude v provozu elektronické odbavení cestujících, které Dopravní podnik města Prahy testoval už několik let. Nakupování papírových jízdních dokladů v podobě tramvajenek a dalších průkazek jde vždycky ruku v ruce s dlouhými frontami. Ale to už bude minulostí. O to se postará nový systém elektronického odbavení.

Po registraci v chystaném e-shopu a následném ověření osobních údajů na přepážce dopravního podniku lze s elektronickými jízdenkami pracovat z pohodlí domova. Tato novinka však není povinná. Cestující se sami rozhodnou, která verze je pro ně vhodnější. Bude zde i příspěvek tramvajenky, ale k jeho dostání bude muset žadatel splňovat určité podmínky.

Cestující si musí roční kupón koupit přes e-shop a nemít dluhy za odpady. Určitě to nejsou nesplnitelné podmínky a lidi nebudou mít žádný problém je splnit, protože jejich splněním tak dosáhnout určité výhody. Čerpat všelijakých výhod je určitě jednou z věcí, které se vyplatí, a to nejenom v tomto případě. Člověk potom může ušetřit nejenom čas, ale i peníze. A to hned v několika možných sférách, které si jen vybavíte.

Jedním z nich je i úklid vašeho domova nebo firmy. Než abyste nad tím trávili hromadu času (hlavně u těch složitějších prací), je lepší si na to někoho najmout. Nejde o předraženou službu, kterou by si mohli dovolit jen bohatí. Například A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění koberců a sedaček Praha 1,  úměrně své kvalitě své služby nabízí za velmi příznivou cenu a s vaším kobercem si poradí určitě lépe než vy – díky jejich speciálním technologiím. A vy ušetříte nejen čas, ale když to rozpočítáte, tak i peníze.

 

Antigraffitový nátěr od „Čištění fasád Praha“ je účinnou ochranou proti sprejerskému vandalismu

Ne, nemám pochopení pro dnešní mládež, a ne, netrápí mě to. Když si furt sedí u počítačů, tak ať, to ještě přežiju, to je vesměs jejich vlastní problém, že se neumí potom bavit s lidma a nemají moc kamarádů. Ale jak dojde na zábavu ve stylu ničení cizího majetku, vraždila bych. Hlavně v podobě hnusných graffitů.

26620210 - workers washing the windows facade of a modern office building

 

Nejhorší je, když nějaký blbec svým nevkusným sprejerským výtvorem klidně zničí i nějakou památku, která tu stojí desítky nebo klidně i stovky let. A protože se to objevilo i na mém nově natřeném domě, asi si dovedete představit, že jsem zlostí málem zfialověla. Bylo nutný, aby to urychleně zmizelo. Ale věděli jsme, že samotné přetření stačit nebude.

Sedla jsem si proto k internetu a četla všechny možné články a fóra se zkušenostmi ostatních, které potkal podobný problém. A potom, co jsem všecko přečetla, jsem nakonec kontaktovala na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., výškové práce Praha 9, čištění fasád. Vše očistili, opravili, i natřeli, takže pak zeď byla krásně čistá. Potom dům ošetřili antigraffitovou ochranou, což je nanotechnologická vrstva, díky níž se grafitový sprej nevpije do hlubokých vrstev fasády a případné odstraňování graffiti je jednodušší a daří se ve většině případů stoprocentně. Proto bych chtěla tuto firmu a její službu odstraňování graffiti Praha všem vřele doporučit, protože odvedli skvělou práci a máme i klidnější spánek, protože víme, že když nám ho zase někdo posprejuje, nebude to žádný problém. Navíc zaměstnanci této firmy byli velice vstřícní a ochotní, takže je doporučuji všema deseti.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno