Záchrana a renovace zašlých koberců, hloubkové čištění Brno

0
14106786 - vivacious woman lying on a rug

Máme dvě dospívající dcery, které snad ani nemohly být více odlišné. Je mezi nimi rozdíl sotva dva a půl roku a každá se k nám snad „nastěhovala“ z úplně rozdílné rodiny a jiné matky…

Starší žije výlučně divadlem a hudbou, takže kromě školy – kde se jí více-méně daří, tráví svůj čas na jevišti místního souboru. Jako matka bych lhala, kdybych řekla, že mě to upřímně netěší, ale občas by se mohla více věnovat i sama sobě, neboť na svůj vzhled dbá mnohem méně, než-li na texty, které se po večerech učí.

To, co starší dcera systematicky zanedbává, mladší plní v dvojnásobném měřítku. Pozor, školu bere vážně, ale kromě školy ji nebaví prakticky nic jiného – pokud tedy nepočítám šití extravagantních modelů, na které padá nejen její kapesné, ale také peníze, které si přivydělá při různých brigádách. Proto ji logicky zájem o módu vede k pěstování svého vzhledu. Spoustu času proto stráví v koupelně, před velkým zrcadlem v předsíni, nebo s kamarádkou, která ji noří prsty do vlasů a obě potom se smíchem kouzlí nový účes.

Nedávno se jí všechno to návrhářské a stylingové snažení skoro nevyplatilo. Viníkem byla v první řadě nešikovnost a lehkovážnost mé dcery, ale vzniklý problém se dotýkal celé domácnosti. Přes všechna má upozornění, aby čas, který věnuje módě, kadeřnickým pokusům a výrobě vhodných doplňků trávila ve svém pokoji – neposlechla i když si jej k těmto účelům náležitě přizpůsobila. Prý dávali nějaký cool seriál a tak s kamarádkou sledovaly televizi, no a jen tak mimochodem si lakovaly – přirozeně se smíchem – nehty. Samozřejmě, že lahvička se sytě červeným lakem skončila přímo na koberci, což logicky vyvolalo vlnu dvojité hysterie, která mne tvrdě vytrhla ze čtení knihy…

Vzniklá červená mapa – spíše dvojstránka z atlasu hyzdila střed obývacího pokoje, neboť obě dámy seděly na koberci opřené o sedačku. Při prvním pohledu na tu rudou hrůzu na koberci mne polil studený pot… Ve své podstatě nešlo pouze o rozlitý lak, i když ten pohled byl sám o sobě děsivý, ale o zásadní fakt, že koberec v obývacím pokoji byl nový a sotva pár měsíců! V létě jsme totiž kompletně vymalovali a přitom lecos opravili, obnovili a zútulnili. Úplně se mi zatmělo před očima a hlas mi selhával. Obě tam seděly jako kupa neštěstí a očekávaly moje energické sopránové tsunami. Ovládla jsem se a rychle to odešla rozdýchat…

Již s chladnou hlavou jsem si sedla k internetu a začala hledat nějaké rady a návody, které by mne dovedly k rozumnému nápadu, co s tou příšernou skvrnou dělat – zda-li to vůbec chemie či fyzika umožní. Přiznám se, že jsem nic podobného v životě nezažila ani nezaslechla, takže mi v hlavě poletoval nesourodý roj otázek a odpovědí.

Shodou okolností mi při tomto nervózním a napjatém hledání již po několikáté vyskočil odkaz na úklidovou společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění sedaček, koberců Brno, která na svých webových stránkách kromě mnoha jiných velmi zajímavých služeb pro firmy a domácnosti – nabízela rovněž hloubkové strojové čištění koberců.

Jejich služby mne rovněž zaujaly proto, neboť webové stránky se prezentovaly množstvím kladných recenzí, odkazů a poděkování spokojených klientů. Celkově na mne kontakt učinil velmi dobrý dojem – takže jsem sáhla po telefonu, protože na obzoru jiné odborné záchrany nebylo. Stále mne obcházel strach, zda se něco takového – jako ta ostře červená skvrna na koberci po laku na nehty – dá vůbec nějakým zázračným způsobem vyčistit.

Již první slova v telefonu mně uklidnila a dodala potřebnou naději. Z firmy na mne dýchnul pocit jistoty, profesionality a ubezpečení, že to vše, za pomoci jejich špičkové technologie v pohodě zvládnou. Přestože se jedná o prakticky nový koberec, dohodli jsme se, že jej vyčistí celý – aby se sjednotila kobercová plocha a její barvy. Dostala jsem závazný termín, kdy k nám přijedou, včetně cenové kalkulace. Vše mi vyhovovalo, takže zůstalo již jen nervózní čekání. Dva zaměstnanci firmy A SERVIS LIPKA zazvonili u našich dveří přesně v dohodnutý čas – což bylo první velké plus.

Před samotným čištěním mi v krátkosti vysvětlili jakou metodou pracují a jaký výsledek můžeme očekávat. S naprostou samozřejmostí a klidem slíbili, že úpornou skvrnu určitě odstraní, neboť využívají výjimečně účinnou technologii strojového hloubkového čištění. A skutečně – měli s sebou masivní, zřejmě velmi výkonný přístroj, který opravdu hloubkově čistí koberce až do samé struktury, což jej zbaví nejen všech nečistot, ale i mikroorganismů a roztočů. Dovedete si jistě představit jak mé napětí stoupalo – doku mi neoznámili že jsou s prací hotovi.

Již při prvním pohledu jsem nevěřila vlastním očím – koberec byl ještě v lepším stavu, než když jsme ho nový pokládali do obýváku. Červený ohyzdný flek zmizel právě tak rychle, jako se objevil – náhle a navždy. Byla jsem doslova nadšená a spadnul ze mne kámen zodpovědnosti a pachuť hněvu. Zkrátka – dokonale a vynikajícím způsobem odvedená práce! Večer, když se nezbedná dcera vrátila domů, začala nemístně provokovat – přesně tak, jak to dokáže jen ona. Prý koupit nový koberec dokáže i ona, neboť nějaké úspory má… Manžel se tomu smál, ale mne pořádně „svrběl“ jazyk, neboť dceři se v tom kobercovém chaosu zcela vyhnulo těch několik nevyhnutelných výchovných ponaučení – škoda mluvit…

Takže nakonec znovu a velmi ráda zopakuji – pokud máte jakýkoliv problém s koberci u vás doma, obraťte se s klidným svědomím na firmu A SERVIS LIPKA a budete určitě spokojeni. Nejen s vlastní odbornou prací, ale i s lidmi, kteří ji pro vás profesionálně a spolehlivě odvedou. Pro více informací klikněte na : cisteni-kobercu-brno.eu

 

Kdo v Brně zajistí perfektní mytí oken ve výšce i spolehlivou nanoimpregnaci?

Nevím, co nás to popadlo, když jsme chtěli dům se střešními okny. Byli jsme tím jako posedlí a teď to máme zpátky i s úroky. Doma máme 8 střešních oken a snažit se o jejich umytí je zbytečné. Ani ze židle na ně nedosáhnu tak, abych je mohla umýt z vnější strany, dokonce ani manžel to nedokáže. A jako naschvál se tahle okna špiní mnohem víc než všechna ostatní.

Nechtěla jsem se smířit s tím, že bychom měli takhle zaneřáděná okna, takže jsem se obrátila na profesionální firmu, která zajistí umytí oken ve výškách. Jmenuje se A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí oken, výškové práce Brno a má opravdu výbornou mycí četu. Protože jsme si je zvali pravidelně, poznali jsme více jejich zaměstnanců a všichni byli velice sympatičtí, šikovní a spolehliví.

47184829 - blue sky visible from the sunroof of the conservatory

Okna zvenku myli za pomoci horolezeckého vybavení, se kterým jim to šlo náramně. Já sama výšky nesnáším, takže jsem ocenila jejich odvahu a jistotu, s jakou se pohybovali v okolí našich oken.

Poprvé jsem také fascinovaně hleděla na jejich hotovou práci, tak krásně se mi okna určitě nikdy neleskla. Příště už jsem je při práci pozorovala pečlivěji a všimla si, že okna myjí podobně jako já, ale rozdíl je potom v leštění. Nepoužili žádný leštící přípravek, ale počkali, až budou skla suchá a potom je pucovali bavlněnými plenami. Dozvěděla jsem se od nich, že jenom takto se jim daří vyvarovat šmouhám.

S A SERVISEM jsme sice byli velice spokojení, ale trošku už nás přestávalo bavit si nechávat okna neustále čistit, a tak když nám pověděli o možnosti nanoimpregnace oken, díky které se okna nemusí mýt až několik let, okamžitě jsme ji chtěli. Aplikace impregnace pracovníky firmy proběhla opět bez sebemenšího problému. A od prvního okamžiku funguje skvěle, okna jsou krásná a my nemusíme hnout ani prstem.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno