Podzim – čas rozmazlovat se!

0

Léto už je nenávratně za námi a s ním i vysoké teploty či neustálý sluneční svit, který nesvědčí vlasům ani kůži. Pokud tedy zjišťujete, že vaše vlasy se třepí a lámou, ztrácí lesk a pleť je matná až vysušená, je čas na podzimní zkrášlovací kůru!

 

Vlasy

Poškozené vlasy po létě nejsou ničím vyjímečným, zvlášť pokud jste dlouho pobývala u moře či se během parných letních dní dostatečně nechránila pokrývkou hlavy. Náprava však může být jednoduchá – záleží však na míře poškození. Vaše první cesta by měla mířit do dámského kadeřnictví. Namáhané vlasy jistě ocení, pokud je zkrátíte či alespoň zastřihnete lámavé konečky. Pomoci může také aplikace brazilského keratinu, který vlasy vyhladí, zacelí a zajistí jim úžasný lesk. Vlasy po něm budou vypadat krásně, ale zejména – budou zdravé. Zvažte také vlasovou masku z henny. Henna totiž vlas obalí a chrání jej před dalším poškozením. Bonusem potom je, že si můžete vybrat z bezbarvé varianty nebo z různých barev, které dodají vašemu účesu šmrnc!

 

Pokožka

Jestliže je vaše pokožka suchá a loupe se, je zapotřebí ji hydratovat. To lze jednak pomocí přírodní kosmetiky, jemného ošetření v kosmetickém salonu, ale také změnou jídelníčku a dodržování pitného režimu. Pomoci v uzdravení mohou pomoci speciální pleťové masky, zábaly a oleje. U suché a poškozené pokožky si dávejte také pozor při odstraňování chloupků. Žiletka by mohla celou situaci totiž ještě zhoršit. Vyzkoušejte raději šetrnější metody. Depilace cukrovou pastou či voskem je populárním způsobem zbavení se chloupků. Cukrová pasta je navíc téměř nebolestivou metodou, kterou si nemůže vynachválit mnoho žen.

 

Nehty

Nezapomínejte také na nehty. I ty jsou během léta namáhané a mohou se nadměrně lámat, třepit či můžete trpět na záděry ve zvýšené míře. Zde je opět na místě zařadit do jídelníčku více vitamínů a minerálů. Nehtům můžete pomoci ošetřením pomocí speciálních olejíčků či si zajděte na manikúru.

A jak se rozmazlujete vy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno