Principy mediace jsou využitelné pro všechny. Naučte se je i vy

0

Principy mediace rozhodně nenachází uplatnění pouze u profesionálních mediátorů. V praxi je totiž využijí prakticky všichni, kteří se ve svém každodenním životě setkávají s lidmi.

Co je mediace

Jako mediace se označuje jeden ze způsobů pro řešení konfliktů bez soudu. Jedná se o soubor mediačních technik, které usnadňují komunikaci a strany sporu vedou k tomu, aby si lépe uvědomily, co je pro ně opravdu důležité.

Díky mediaci se mohou klienti na celou věc v klidu podívat a udělat za sporem tlustou čáru.

Cíl mediace je poměrně jednoduchý

A co je tedy cílem mediace? Je to snadné. Jde o to přimět klienty přemýšlet o tom, jak by měli do budoucna s konfliktem naložit, aby se již neopakoval. A aby se díky tomu k celé situaci již nemuseli dále vracet.

Mediace nabízí univerzální postupy

Jelikož mediace nabízí poměrně univerzální postupy, ocení její principy všichni, kteří pracují s lidmi. Jednat se může například o učitele, personalisty, manažery, vedoucí zaměstnance a mnohé další. Rozhodně tedy neplatí, že by se principy mediace mohli řídit pouze profesionální mediátoři.

V průběhu našeho života se čas od času setkáváme s nejrůznějšími konfliktními situacemi. Ať už se jedná o náš osobní nebo pracovní život, je velmi důležité naučit se s nimi vypořádat.

Jestliže chcete do principů mediace proniknout podrobněji, absolvujte některý z mediačních kurzů. Díky nim si jednotlivé techniky osvojíte a budete je moct sami vyzkoušet.

Více informací ze světa mediace najdete na www.kurzymediace.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno