Proč pít kvalitní víno? Těch důvodů je mnoho.

0

Opravdový vinaři tvrdí, že v kvalitním bílém vínu a kvalitním červeném vínu se snoubí temperament a vášeň s klidem a pohodou. Rozhodně se nejedná o protiklady, které by spolu soupeřily. Naopak – vzájemně se doplňují a nabízejí z kvalitního vína opravdu intenzivní požitek. Šarm a kouzlo mají jak česká a moravská kvalitní vína, tak také kvalitní vína jižního typu. Na kvalitní víno má totiž vliv podnebí, vegetační doba, průběh zrání, skladba půdy i výrobní postupy šité na míru konkrétním podmínkám. Rozhodně tedy nemá smysl srovnávat vína z Čech a Moravy s víny, kterým vládne středomořské podnebí. Bylo by to stejné, jako srovnávat chuť angreštu a rybízu s papájou nebo mangem.

 

Poznejte moravská kvalitní vína

Pokud patříte mezi patrioty, potom budete pravděpodobně upřednostňovat k českému či moravskému menu také česká a moravská kvalitní vína. Pokud jde o červená kvalitní vína, určitě byste měli poznat Rulandské modré, Frankovku, Svatovavřinecké nebo Modrý Portugal. Uniknout by vám a neměly ani u nás vyšlechtěné odrůdy, mezi něž patří například Fratava, Neronet, Cabernet Moravia nebo André. Zamiřte třeba za Stanislavem Hrabalem z Velkých Bílovic a v rámci degustace vín Praha zažijte degustaci vín v Praze (14 vín) z řad Hrabal Exclusive Wine a Coteaux Peluic v aktuálně dostupných ročnících.

 

Květiny, dárek, romantická večeře a kvalitní víno

Pokud vás, ani nikoho z vašich blízkých, nečekají v dohledné době narozeniny ani svátek, pokud se nechystáte slavit žádné rodinné výročí ani nehodláte strojit svatbu, příležitost, proč objednat degustační sadu vín, případně své oblíbené kvalitní červené víno nebo kvalitní bílé víno z e-shopu alifea.cz, tu přece jen je. Blíží se totiž svatý Valentýn. Proč tedy nevyznat lásku kvalitním vínem? Na alifea.cz ho najdete vrchovatě!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno