Řekněte „NE“ stárnutí!

0

Stárnutí patří k přirozeným součástem života. Ne každý je ale ochotný se s přibývajícími šedivými vlasy a vráskami smířit. Obzvlášť ne dnes, kdy na nás ze všech stran útočí kult mládí, krásy a bezchybnosti. Zastavit nebo dokonce vrátit čas sice nedokážeme, ale naštěstí existuje dost způsobů, které mohou stárnutí oddálit. Jak na to, aby váš skutečný věk nikdo neodhalil?

 

Pestrý jídelníček

Vzhled vaší tváře jde ruku v ruce s vaším jídelníčkem. Chcete-li tedy mít krásnou, zdravou, hladkou a zářivou pleť, pak by v něm rozhodně neměly chybět tučné mořské ryby, ořechy, semínka a avokádo, které obsahují potřebné tuky, dále vejce, luštěniny, mléčné výrobky a především pak zelenina a ovoce. Odborníci doporučují konzumovat hlavně červené plody. Jsou totiž doslova nabité antioxidanty, které zabraňují předčasnému stárnutí. Dopřejte si proto jahody, maliny, červená jablka nebo rajčata.

 

Správná péče

Každodenní péče by měla tvořit nedálnou součást ranní i večerní hygieny. Nejdříve pleť důkladně odličte a vyčistěte, pak jí dodejte potřebnou hydrataci. Vybírejte produkty, které nesou označení anti-age a jsou tak speciálně uzpůsobeny pro potřeby zralé pleti. Na předčasném stárnutí pokožky se podílí také ultrafialové záření, nezapomínejte ji proto chránit, kdykoli vyjdete na slunce. Krém s dostatečným ochranným faktorem zajistí, že vás nebudou „zdobit“ vrásky v dekoltu, ani nepěkné pigmentové skvrny.

 

Vhodné líčení

Hotové divy dokáže také správné líčení. Řiďte se však heslem, že méně je více. Postačí lehký, ale dokonale krycí make-up, který se neusadí ve vráskách. Pokud jde o barvy, vsaďte na ty jemnější a světlejší, platí to jak pro oční stíny, tak i tvářenku a rtěnku. Nedílnou součást vaší kosmetické taštičky by měl tvořit rozjasňovač, který doslova rozsvítí váš obličej. Zamaskuje drobné nedokonalosti, odstraní únavu z tváře, její zašedlost a mat.

 

Zásah odborníků

Svěřit se můžete také do rukou odborníků. Odstranit nedokonalosti na našem vzhledu totiž čím dál častěji pomáhá korektivní dermatologie, která nabízí moderní metody omlazení pokožky. Poptávka je především po neinvazivních či miniinvazivních zákrocích, které se provádí bezbolestně, bez skalpelu a nevyžadují žádnou dlouhou rekonvalescenci. I přes tuto svou šetrnost však přináší kýžené výsledky. Vrásky doslova zmizí díky dermálním výplním s kyselinou hyaluronovou, která dodá pokožce ztracený objem, vyhladí i výrazné rýhy, a zároveň stimuluje produkci kolagenu. Ještě nikdy nebylo tak jednoduché říci stárnutí a vráskám: ne!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno